CORAL-furnizor trandafiri

Rose

Active Member
Am primit si eu cateva informatii despre trandafirii primiti de la Coral: sunt foarte vigurosi cu cate 4-5 lastari grosi! Eu am comandat pana acum primavara si erau destul de pricajiti, insa pentru sezonul acesta NOTA 10! Singurul necaz este acela ca au scos ai mei etichetele si nu stiu care ce o fi!!! Imi vine sa crap de ciuda!!!!!!!! :x
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Am primit si eu azi comanda - arata f bine, vigurosi.
I-am pus la hidratat si maine e musai sa sap gropi si sa m-apuc de plantat
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
sunt la 17 ron ,m-am uitat acum ,ca nu am stiut ! le vreau pe ambele ! poti sa le trimiti cu ramburs ?
 

IULIA

Active Member
trimite adresa si nume, complet.
azi dupa-amiaza iti pot spune exact ce mai este, apoi stabilim ce si cum. sigur ca e convenabil ramburs. :D
 

cristinaf

Well-Known Member
bradut a spus:
claude a spus:
Hai, spuneti repede, ce ati cumparat, sa ma orientez pentru schimburi de butasi mai incolo :rofl:
Deci: Juanita, Apache, Gebruder Grimm, Escimo, Dolomiti, Goldspatz, Milano, Coco, Flirt 2011, Dortmund, Bajazzo. E bine? :rofl:

Da, poate ca vom face schimb intre noi (si aici ma refer la toata lumea), mai ales ca am comandat si de la Lottum multe frumuseti. :D
Am luat si eu 2 buc de Dortmund, mai mult pentru ei am facut comanda, Bajazzo pare interesant, am vrut sa-l iau, dar cum stau prost cu spatiul am preferat sa mai astept sa vad cum se va comporta la altii, fiind atat de nou creat, nu aveam unde sa vad poze din gradini. Te rog sa ne arati cum se va comporta la tine. :D

Si eu sunt de acord cu schimbul la englezesti, de ar veni ei acum, desi nu stiu unde i-as mai pune :evil: dar poate ma voi apuca de plantat la mama in curte cand termin locurile la mine. Asa voi avea mai multe motive de vizita. :rofl:
 

bradut

Well-Known Member
Da, Ika, Bajazzo, dar si alti trandafiri pe care i-am comandat sunt noi. M-am ghidat mai mult dupa forma florii, eu iubind foarte mult trandafirii cu flori simple. Si eu sunt curioasa cum vor evolua. :D
 

elaelena

Member
ieri mi-au sosit trandafirii de la „coral„ si sunt f. multumita ,lastari vigurosi, radacini puternice si mari
am cumparat nostalgie, blue river, souvenir de baden-baden! putini pt. ca astept comanda de la lottum :)
 

Rose

Active Member
Oare pentru primavara va mai ramane ceva in oferta lor? Parca vad "stoc epuizat" la toate minunatiile :cry:
 

gabrielais

Active Member
eu am gasit in primavara asta destule frumuseti...sunt cativa mai "vanati" care se termina, dar mai raman destui frumusei...
 

miki70

Active Member
Daca fac comanda acum la Coral in cat timp credeti ca mi-o trimite?

Are cineva urcatorul Florentina? Imbraca frumos bolta ? Dar Aloha si Hella?
Trebuie o comanda minima?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Miki, ce te-a apucat in prag de iarna? :eek: Eu as zice sa suni la Coral si sa-i intrebi in cat timp trimit comanda...Eu ma gandesc ca repede, ca e cam spre sfarsite sezonul de plantari :? Nu te pot ajuta cu trandafirii de care intrebi, eu am doar Aloha, dar e plantat din primavara deci nu e concludent...poti doar sa-ti spun ca are niste spini pe cinste :mrgreen:
 

miki70

Active Member
Claude mi s-a pus pata :oops: pe urcatori si The Fairy . La mine nu e foarte frig se mai pot planta si eu sunt de parere ca trantafirii plantati toamna se prind mai bine. The Fairy nu gasesc nicaieri , poate ma ajuta cineva cu cativa butasi sau o sursa.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Sigur ca nu e tarziu pentru plantari, dar daca ti s-a pus pata e cazul sa te grabesti...acuma, eu vorbesc uitandu-ma la clima mea, e mai frig, dar tu luni pune mana pe telefon si suna la Coral. Eu despre Aloha stiu ca e frumos, dar ca nu tin mult timp florile, ceilalti...fa si tu un search pe net in noaptea asta :rofl: Hai ca ma uit si eu... :wink:
 

miki70

Active Member
"Searchiuesc" de 2 zile, m-am culcat la ora 2 azi-noapte :) . Aloha am aflat ca e abtinut din Westerland si Rugelda si e foarte parfumat. Nu stiam ca se scutura repede :(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Am cautat rapid, dar...si Hella si Florentina sunt creatii noi, nu gasesti informatii din gradini...doar eventual din Germania, iar eu nemteste nu stiu :( Da' Hella ala pare tare frumos, ma inspira si pe mine, mai ca ti-as zice sa-mi iei si mie unul daca faci comanda :oops:
 

miki70

Active Member
Iti fac dar sa ma hotarasc de care iau. Florentina are floarea foarte frumoasa dar nu stiu cat de multe face pe bolta si cum se scutura.
Pe Hella l-am gasit pe sunphoto la cineva dar nu cred ca este el pentru ca spunea ca infloreste doar odata pe an.
 
Sus