CORAL-furnizor trandafiri

geodezia

Well-Known Member
da nu trebuie sa altoiesti te hotarasti care il vrei facut pomisor il lasi 2 ani sa creasca o ramura teapana si tai creaca la 1 m al 3 lea an cureti toti lastarii de pe batu de 1 m si lasi numai in virf al 4 -lea an tai coroana frumos
am facut eu asa cu un queen elisabeta .asa din experienta se facuse tare frumos pina la urma am taiat tot ca ma enerva batu ala cu ciufu in virf .. hm fiecare cu gargaunii lui
la mine trebuie domnule tufa sa simt eu ca ma trandafir in curte
 

LadyBug

Well-Known Member
geodezia a spus:
da nu trebuie sa altoiesti te hotarasti care il vrei facut pomisor il lasi 2 ani sa creasca o ramura teapana si tai creaca la 1 m al 3 lea an cureti toti lastarii de pe batu de 1 m si lasi numai in virf al 4 -lea an tai coroana frumos
am facut eu asa cu un queen elisabeta .asa din experienta se facuse tare frumos pina la urma am taiat tot ca ma enerva batu ala cu ciufu in virf .. hm fiecare cu gargaunii lui
la mine trebuie domnule tufa sa simt eu ca ma trandafir in curte
:rofl: aha, deci dupa o munca milenara, l-ai taiat ca te enerva copacul :tavalit: foarte tare! bravo!

Nush de ce credeam ca trebuie altoiti copaceii. O sa incerc si eu asa, cu taieri, poate imi fac un copacel, multumesc pentru idee.
 

geodezia

Well-Known Member
da acolo in zona unde il aveam am o aglomeratie adica cardinal de richeliu little artist goldenul clb violaceea brittenul na plus inca vreo 3-4 th asa ..
aglomeratie mare
si cum sa zic asta creste ramuros queen asta daca vrei sa il faci pomisor
 

geodezia

Well-Known Member
astia din comert stai linistita ca sunt altoiti da tu daca vrei sa nu ai probleme il faci singura cum iti spusei
 
Sus