CORAL-furnizor trandafiri

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
:rofl: pai daca ai primit foarte bine !
si eu am comandat 7 buc daca nu ma insel anul trecut dar nu am primit nimic :)
 

MASCHA

Active Member
Nici eu nu am primit niciodata bonus de la Coral,dar am avut comenzi numai toamna...........poate deaia :wink:
 

carla

Active Member
Si eu am primit un trandafir bonus in primavara lui 2010. Am avut 11 trandafiri cumparati si in loc de 2 Smart Roadrunner cati erau in comanda am primit 3 :D N-am stiut niciodata daca a fost bonus sau s-au incurcat la numaratoare
Claude, daca te incumeti sa prinzi butasi de White Roadrunner pot sa-ti trimit eu, numai sa umbli cu ei cu manusi :) Ca au niste spini ....
 

bradut

Well-Known Member
Am comandat doi ani la rand, cate 11 trandafiri, si in acest an tot 11 (nu ma intrebati de ce 11, asa s-a nimerit :rofl: ). N-am primit niciun bonus, ba as putea spune ca in loc de Pomponella, am primit Amber Sun, dar nu-i nicio problema, e chiar frumos.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
carla a spus:
Si eu am primit un trandafir bonus in primavara lui 2010. Am avut 11 trandafiri cumparati si in loc de 2 Smart Roadrunner cati erau in comanda am primit 3 :D N-am stiut niciodata daca a fost bonus sau s-au incurcat la numaratoare
Claude, daca te incumeti sa prinzi butasi de White Roadrunner pot sa-ti trimit eu, numai sa umbli cu ei cu manusi :) Ca au niste spini ....
Cum sa nu ma incumet! :) M-am calit, ca tocmai am rarit ieri un maces si sa vezi ce zgarieturi am pana la cot :rofl: CA sa nu mai spun ca m-am trezit si cu fundul pe un lastar taiat si pe care il aruncasem in spate :evil: A fos o senzatieeee :rofl:
Iti trimit PM cu adresa...eu oare ce-as putea sa-ti sau in schimb?
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Coral si-a actualizat oferta pe site - am vb sambata cu ei si au inceput sa ia comenzile pentru toamna. De livrat vor incepe probabil in a doua jumatate a lunii octombrie - e inca foarte cald.
 

Rose

Active Member
Sunt super-mega-extra incantata!!! Am reusit sa modific comanda la Coral! Nu credeam ca am vreo sansa! Astept cu nerabdare urmatoarele soiuri:
Aloha, Novalis, Blue River, Parole si Eden Rose. V-as ruga sa-mi ziceti ce parere aveti(_marimea florii, frecventa infloririi, parfum, rezistenta_)? :rugaciune:
 

bebe Iris

Active Member
Acum intrebi, dupe ce i-ai comandat?
Nu am Aloha, dar mi se pare ca am citit ca nu-i rezista mult floarea
Parole am, dar nu seamana cu reclama, e un roz comun, nimic deosebit...
Blue River nu l-am comandat ca am citit ca e sensibil la boli si ger, iar Eden Rose este superb :D , la ploaie florile devin prea grele si stau cam aiurea dar cand e soare si frumos afara nu poti sa treci pe langa el fara sa-l admiri :D
Am observat ca in general la Coral nu seamana pozele mai deloc cu realitatea, dar la Novalis asemanarea este foarte mare. Floarea rezista mult, e parfumata putintel, mie imi place.
Sa-ti traiasca frumuseii!!! :*
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Nu cred ca ai facut numai prostioare, eu stiu pe cineva care are Parole in gradina si e foarte multumita...depinde putin si de zona, de microclimat, de mai multi factori. Nu exista un trandafir perfect din toate punctele de vedere...sa ai si floare frumoasa, parfumata,sa dureze, sa reziste la ger, boli...am cere prea mult, nu?
Ia uite:http://la-gradina.blogspot.com/2011/08/parole.html
 

bebe Iris

Active Member
Aaaa nu, ca sunt frumosi foc cei pe care i-ai ales :* ...dar e greu sa gasesti trandafiri care sa fie si frumosi si rezistenti la boli sau factori de mediu si sa infloreasca de mai multe ori pe an, toate la un loc :D
 

Rose

Active Member
Nu-mi mai ramane decat sa-l conving pe "el padre" sa mai mute din trandafirii rosii din fata casei pentru a planta "bunaciunile"---scuzati vorba din popor :oops:
 
Sus