CORAL-furnizor trandafiri

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Si eu pun butasi primavara.Toti se prind fara exceptie.Am un vecin iubitor de trandafiri si pentru el cind tai trandafirii pun la prins sau ii dau lui sa puna .Multi ii pun fara pet si fac radacini destul de repede.
Nu am incercat niciodata in aceasta perioada dar pina la inceput de noiembrie, da.Insa a durat mult pina le-am scos peturile in primavara si de aceea am si recurs la alegerea altei perioade.
 

bradut

Well-Known Member
Cu placere. Anasstasia, tu n-ai comandat nimic de la Coral, pana acum? :eek: La ce liste lungi faci, chiar ma mir. :rofl: Coralul aduce trandafiri Kordes, si chiar sunt faini. :D
 

anasstasia

Active Member
Nu am comandat niciodata. Stiu, si eu ma mir :rofl: :rofl: :rofl: Mi s-au parut scumpi si mereu am cautat sa cumpar ceva ce nu prea gasesc in tara la acelasi pret.
 

victoria222

Active Member
Am sunat azi la Coral sa intreb cand actualizeaza oferta pentru toamna asta. Mi-au spus ca nu vor avea anul asta trandafiri de vanzare si ca site-ul e inchis... :cry:
Demult vroiam multe soiuri de trandafiri de la ei, si tocmai anul asta cand mi-am facut curaj sa fac o megacomanda, nu au ei trandafiri de vanzare.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Da, scrie si pe site :(.

Dragi clienti,
Datorita faptului ca productia acestui an a fost achizitionata din camp in cursul lunii August, va anuntam ca nu mai dispunem de trandafiri altoiti pentru sezonul toamna 2012 - primavara 2013.
Regretam daca in vreun fel am incurcat "planurile" sau asteptarile dumneavoastra.
Pentru sezonul toamna 2013 - primavara 2014, am finalizat altoirile, iar stocurile le vom "incarca" pe site la inceputul lunii Septembrie 2013.
Pana atunci va dorim toate cele bune.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Da, eu am verificat dupa ce ai anuntat tu. Si eu asteptam cu nerabdare actualizarea ofertei, desi, dupa toate comenzile din toamna asta, nu mi-as mai fi permis inca una.
 

IULIA

Active Member
offff, si erau singurii care aveau trandafirul"florentina" pe care mi-l doresc tare mult, ca amintire. :(
 

lili

Member
Anul acesta si nici la primavara!!!! :aoleu: ...au vandut tot, direct din parcele :(
Vorbisem acum 2-3 saptamani....sanatosi sa fim, ne descuram noi :visator: ....pentru firma e bunastare si pentru noi o fi bine intr-un an,doi :D
 

Roxana Peled

Active Member
Ok!!!! :x
Inrebarea e: cui i-au vandut??? :)
De curiozitate macar o sa urmaresc ofertele din toamna asta ale lui Brico, Hornbach, Baumax sau mai stiu eu care...pentru ca cineva care cumpara toata productia din camp trebuie sa fie mare si ma indoiesc ca au venit aia de afara.
Eu vad doua optiuni, ori e vreo primarie care a cumparat o tona de trandafiri ca sa umple vreun oras al tarii cu ei dar in cazul asta nu stiu daca ar fi luat neaparat toata gama, ori e unul din megashopuri care vrea sa aiba exclusivitate pe Kordes anul asta si a ras tot.
Ma intreb daca ne-ar spune cei de la Coral daca ii sunam.

PS. Mie nu mi-a incurcat planurile, mi le-a facut varza. Cei mai multi planuiam sa-i iau de la ei :(
Sper sa-i gasesc undeva pe piata in toamna.
 

maxie

Member
Roxana Peled a spus:
Ok!!!! :x
Inrebarea e: cui i-au vandut??? :)
De curiozitate macar o sa urmaresc ofertele din toamna asta ale lui Brico, Hornbach, Baumax sau mai stiu eu care...pentru ca cineva care cumpara toata productia din camp trebuie sa fie mare si ma indoiesc ca au venit aia de afara.
Eu vad doua optiuni, ori e vreo primarie care a cumparat o tona de trandafiri ca sa umple vreun oras al tarii cu ei dar in cazul asta nu stiu daca ar fi luat neaparat toata gama, ori e unul din megashopuri care vrea sa aiba exclusivitate pe Kordes anul asta si a ras tot.
Ma intreb daca ne-ar spune cei de la Coral daca ii sunam.

PS. Mie nu mi-a incurcat planurile, mi le-a facut varza. Cei mai multi planuiam sa-i iau de la ei :(
Sper sa-i gasesc undeva pe piata in toamna.

Incearca la Rosafruct. Si ei sunt la fel de seriosi si au multe soiuri valoroase,inclusiv creatii romanesti ale profesorului Wagner.
 

Roxana Peled

Active Member
Da, da, sigur iau de la Rosafruct anul asta doar ca ei nu prea au acoperitori si mie din astia mi-ar cam trebui :( .
Au doar Fairy roz pe care il am deja si Swany pe care o sa-l iau, poate chiar in dublu exemplar.
A doua problema ar fi ca trebuie neaparat sa comanzi 10 iar mie nu-mi plac decat vreo 5 de la ei. De bani imi pasa mai putin ca sunt doar 150 lei cu transport inclus dar ce sa fac cu ei? Am gradina mica, nu prea am spatiu de dubluri.
O sa ma duc la topicul dedicat lor poate gasesc pe cineva din Bucuresti cu care sa impart comanda.
 

lili

Member
Nu se gasesc in reteua de magazine cu raioane de gradinarit. Au fost luati de un client mai vechi...care nu are obiect de activitate ..revanzarea lor. :(
Dar...banuti sa fie...ca ne-om descurca noi :D
 

Roxana Peled

Active Member
lili a spus:
Nu se gasesc in reteua de magazine cu raioane de gradinarit. Au fost luati de un client mai vechi...care nu are obiect de activitate ..revanzarea lor. :(
Dar...banuti sa fie...ca ne-om descurca noi :D
Veste nu chiar grozava pentru mine mai ales ca astazi am aflat ca nici Rosafruct nu mai livreaza on-line :cry:
Deci astept degeaba, n-or sa apara :( Stii sigur? Ca daca e asa incerc si eu sa ma reorientez pe unde mai pot la vremea asta :|

Pe mine treaba cu banii nu prea ma ajuta ca nu am de unde sa-mi iau acoperitoooori :cry: :cry: :cry:
 
Sus