Busuiocul

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Eu l-as pune,va fi mai tomnatic,dar e bine sa-l avem in gradina pana toamna tarziu.
 

adiadi

Member
e inca in plic :cry:
azi e ultima zi de muncit contra cronometru.
de maine intru in progr normal. si am timp si de gradina :roll:
 
Cineva mi-a promis si mie cateva plantute de busuioc asa ca saptamana aceasta voi avea si eu...mi-am dorit mult sa am,din seminte nu mi-a rasarit deloc :(
 

mirela06

Active Member
Carmenlorena. Mie nu mi-au rasarit decit cei cu frunza f. lata, sau italian, pt.preparate culinare, dar restul iau de la precupete , din piata si-i transplantez. Chiar se dezvolta bine. Anul aceste am pierdut rundul la cel italian. Asta este :(
 

mirela06

Active Member
S-au facut tufe si atit de frumosi. Am avut insa surpriza, ca indragostitul meu, sa puna pe cea mai frumoasa intr-un ghiveci mai mare. Spune el, sa-l puna linga balansoar, sa stea intre miros de regina noptii si busuioc. Romantic seful asta al meu :rofl: .
 

ghia_don

Active Member
Eu staaau si ma intreb de unde ai facut tu rost de asa sef: si romantic, si iubitor de plante si muncitor de gradina :eek: ...
Pe vremea meaaaa...nu se gaseau :cry:
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Eu am pus si in jardiniere,cele din dreptul geamului ce-l deschid,se zice ca impiedica intrarea tantarilor.
Aveti si din cel cu frunze rosii ?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:dans: am si eu,am si eu.....Multumesc Tina.E adus cu mari sacrificii :rofl: :rofl: :rofl: /glumesc/ din tarile calde :D
Intr-adevar miroase tare frumos.Si am mai primit un fel de cimbru care mi-a parfumat intreaga curte :) .Pare a fi uscat si totusi miroase extraordinar de puternic.
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Eu ma gandisem la bazilica....il folosesc si popii cand ne stropesc cu agheazma!
Unde dai si unde crapa! :rofl:
 

mirela06

Active Member
Deh :oops: Tu cu popii, fata cuminte , eu cu.....altele. Si cind zica ca la batrinete devine omul mai intelept :rofl: :rofl: :rofl:
 
Sus