Bujori

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

fixpix

Active Member
is faini oricum michaela... si chinezu si japonezu... ai o slabiciune pentru asiatici?
LOL

ei sorina. n-ai zis asa. aveam mustrari de constiinta ca te pun pe drumuri... acuma m-am mai linistit. uf!

:rofl:
 

michaela

Active Member
:rofl: am unul ... batran... de multi ani... vreo 24 de ani cam asa...el mi-a trezit interesul pt asiatici, iar acum de cand cu UE, profit si eu cu achizitii noi :wink:
 

sorina

Active Member
f

Fixule , cu parere de rau l-am cautat pe tip ieri si azi , dupa cum au zis oamenii din piata ca ar veni la sf. de saptamina dar ....NU A VENIT . Imi pare rau .
Raspunsul este valabil tuturor celor care m-au rugat sa le cumpar bujori . :|
 

sorina

Active Member
a

De trecut am sa mai trec prin piata ( mai putin in urmatoarele 2 saptamini ) si dac :arrow: a il vad pe tip , poate vine si cu altceva il intreb de "sanatate " . Relatii despre el n-am avut de la cine sa iau ca nu e localnic .
 

fixpix

Active Member
frumusel :D
si mie mi-a inflorit primu' cel rosu. este cea mai mica tufa, si are doar o floare...da e super!
la anu sa'l vedem!
primit de la o forumista.... dar am uitat sa ma uit in CAIET sa-i multumesc.
poate il recunoaste carevaaaa :rofl:

 

v.cristina

Active Member
am vazut la stiri bujorii de stepa ca au inflorit anul acesta cu o saptamana mai devreme datorita caldurii ...sunt minunati
 

mirela06

Active Member
Si ai mei au inceput sa infloreasca. Am alb, roz si rosii, dar numai cei albi vad ca fac flori, deocamdata. Sunt p ela pag. 13.Astazi i-am stropit de pureci, cu zama , la rece, din urzici si vad ca deja au inceput sa dispara ginganiile :)
 

michaela

Active Member
Foarteee frumosi.... :visator:
am si eu unul nou inflorit... este un rockii, care in poza comandata era de un roz mai pal, dar scria negru pe alb pink :rofl: in realitate este un roz intens, tinand cont ca este tot la prima inflorire dupa transplantare... cred ca la anul il voi putea admira in adevarata lui splendoare.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Pozele nu reflecta neaparat realitatea din cauza faptului ca e mai dificil de reprodus culoarea reala de catre o camera digitala si de o tiparnitza Cam toate pozele sint aproximative mai mult sau mai putzin.
Eu zica ca e superb si parca e mai frumos mai inchis la culoare.

michaela a spus:
Foarteee frumosi.... :visator:
am si eu unul nou inflorit... este un rockii, care in poza comandata era de un roz mai pal, dar scria negru pe alb pink :rofl: in realitate este un roz intens, tinand cont ca este tot la prima inflorire dupa transplantare... cred ca la anul il voi putea admira in adevarata lui splendoare.
 

mirela06

Active Member
Doamne. Cine vrea sa ne omoare cu asa minuni, sa faca precum Popgeo :rofl: Splendizi.Pacat ca nu putem achizitiona si noi ceva pt. ca banuiesc ca sunt tot de departe :(
 

mirela06

Active Member
Pai , doare sa nu ai asa minuni, iar cind vreau sa-mi maingai sufletul, voi tasta de cite oripot, adresa data. Asa cum am spus sunt MINUNATI !!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus