Bujori

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

iris

Active Member
:visator: Sunt atat de frumosi de parca le simt mirosul. Scuza-mi curiozitatea...............unde sunt amplasati in soare direct sau la semi-umbra?Ce fel de ingrasaminte le administrezi si la ce perioada de timp? Daca ai sta mai aproape de mine te-as fi intrebat daca ai caine in curte sa stiu ce risc daca as sarii gardul pentru efectuarea unor sapaturi arheologice nocturne . :oops: Felicitari mymo,sa-ti traiasca sunt foarte frumosi. :visator: :visator: :visator:
 

mymo

Active Member
Multumesc frumos!
Iris-sunt in plin soare,nu le-am dat nici un fel de ingrasamant,in toamna i-am tuns la chelie si la fiecare tufa am lasat doar vreo 3-4 frunze,am o catelusa e periculoasa rau :rofl: latra tare dar nu musca,nu trebuie sa sari gardul putem rezolva si altfel :D
 

mirela06

Active Member
Sa ai parte de ei, Mymo. Sunt splendizi. Ai mei saracii... doar o culoare am si nu am sa-i mai afisez ca ne facem de ris :rofl:
 

mymo

Active Member
Nici ai mei nu sunt "de firma" dar pentru aia ma laud cu ei.Nu-i musai ca o floare sa fie de firma ca sa fie frumoasa :D
Oricum cei de firma raman pe primul loc.
 

mirela06

Active Member
Stiu si adevarat, doar ca eu ma pling de faptul ca am numai alb, cel rosu nu infloreste si alte culori nu am gasit. Asta este :(
 

iris

Active Member
mymo a spus:
Multumesc frumos!
Iris-sunt in plin soare,nu le-am dat nici un fel de ingrasamant,in toamna i-am tuns la chelie si la fiecare tufa am lasat doar vreo 3-4 frunze,am o catelusa e periculoasa rau :rofl: latra tare dar nu musca,nu trebuie sa sari gardul putem rezolva si altfel :D
:) Multzumesc pentru raspuns. Daca exista posibilitatea de-a obtine rizomi fara sapaturi arheologice cu permisiunea ta am sa-ti aduc aminte la toamna de tranzactiune.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Au inflorit primii bujori si la mine..




Daca doreste cineva din astia sa imi dea de veste ca tufa e mare si batrina si va trebui sa o despart anul asta.
 

mirela06

Active Member
Multumesc mult, mult de tot, dar nu are rost atita drum. Mi-a promis , azi , cineva ca-mi da , dup ce, mai , mai sa pling linga ei.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus