Bougainvillea - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

vivi23ro

Member
de fapt e acelasi portocaliu , nu am rosu, din florarie.. acum mi am luat si alb dar nu e inflorit, sint la metro, mov dar nu asa inchis , roz si alb
 

marean

Active Member
Vivi,spune secretul,sunt prea frumoase "hartioarele tale" :mrgreen: !
De exceptie,felicitari!
 

vivi23ro

Member
secretul e ca sint proaspat luate astept sa se acomodeze si sa isi ,, revina'' mai erau un soi roz cu frunze alb cu verde dar nu aratau asa de bine, inca caut rosu si roz, galben....
 

carmenn

Member
Ba nu, apar...doar ca stii unele flori le primesti :oops: , altele apar peste noapte :oops: :? , altele erau acolo de cand lumea doar ca el n-a observat pana acum... :rofl: :oops:
 

marean

Active Member
Eeee,mai Carmenn,fiecare de ce-i arde :mrgreen: !
Eu ziceam ca Vivi si bougile sunt inca in luna de miere,de-aia nu au inceput ele sa faca figuri :wink: ,pt ca sunt proaspat luate :) !
Dar e interesant ca am aflat cum te fofilezi pe langa sot :rofl: si cum il mai pacalesti tu cu plantutele nou achizitionate 8) !
 

carmenn

Member
:rofl: :tavalit: sa vezi cand ma prind moderatorii ce off topic sunt...dar sa stiti ca ma refeream la viitoarele mele bouga ce sper sa le gasesc pe undeva aşteptându-ma... :oops:
 

marean

Active Member
Daca tot suntem offtopic,macar sa ne dam in stamba de-a binelea :tavalit: !
Si eu am fantezii de-astea ,cu mine iesind la fereastra si plantutele zburand la mine cum o faceau vrabiutele la Alba-Ca-Zapada :tavalit: :tavalit: :tavalit: !!!!
Dar las' ca-i bine ca-ti faci planuri si stratageme,nu sti de unde zboara...vrabiuta :tavalit: !
 

marean

Active Member
:eek: Scuzati-ma putin cat ma duc sa-mi bag capul in apa ...


Buuuuun...nu pot sa spun decat ca sunt superbe,par ireale!
Si eu care credeam ca ai venit cu mainile goale de la simfonie :) !
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Niciodata sa nu-ti mai treaca prin minte asa idee. Pe langa cele doua Bougainvillea, am mai luat 2 Violete, 2 Saxifraga si rizomi de achimenes Peach Blossom. :oops: Surpriza a fost ca al meu n-a comentat achizitiile.
 

carmenn

Member
Pai la asa frumuseti cum putea sa mai zica ceva...vorba lui Marean, intrepretata de mine altfel :) , parca sunteti inca in luna de miere... :rofl:
 

marean

Active Member
Frumos,frumos !
M-am uitat si la pozele incarcate,o atmosfera de poveste cu toate florile alea colorate in jur !
Poate nu a comentat pt ca era bucuros sa te vada dupa atata timp :mrgreen: !
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:gandit: Oare sunt adevarate????
Fooooooooooooarte frumoase!Sa-ti traiasca Cornelia!!!
Alt comentariu e de prisos :oops:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus