Bougainvillea - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

cornelia

Fondator
Membru staff
Iudit nu mi se pare piscata de ger. Mi se pare usor afectata de transport - lucru explicabil. Si poate a suferit un pic de sete la un moment dat. Nu e grav, stai linistita.
 
D

dyayzh

Guest
Ii merge foarte bine. Este o iubitoare de soare. De fapt, la origine e planta de gradina :wink:
 

angela draganoiu

Active Member
Aurora lui bouga trebuie lasata in soare pt ca asa ii place.
Carmen daca vrei s-o lasi afara peste iarna cred ca nu rezista pt ca e o planta mare iubiroate de caldura si soare (fara soare nu infloreste). dar se catara pe garduri ca la origine e o liana.
 

carmenn

Member
Peste iarna nu...dar acum ca am cumparat-o as pune-o langa un gard, sa se catere...si pana la iarna gasesc eu o solutie sa o inmultesc sau sa o scot de acolo....
 

carmenn

Member
:D Sper sa fie maine mai cald sa o pot planta e superba...
Alte culori mai sunt in afara de roz-movuliu ? Cred ca portocalie m-ar da gata... 8)
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Da-i si tu o cautare in google.Pai ce,numai noi sa fim bolnave?
Ultima mea boacana in materie de Bougainvillea,deocamdata,ca nu vreau sa ma opresc
 

zamfira

Member
Iudit ..esti tare !!!!

Offtopic .. asta e ca in bancul cu Itic si Strul , cand Itic ii imprumuta niste bani lui Strul si vine data scadentei . Nevasta lui Strul nu mai putea dormi si se tot framanta (pt ca nu aveau bani sa dea datoria ) . Strul o intreaba ce are de nu doarme si ea ii spune . Atunci el deschide geamul, il striga pe Itic si ii spune . "Itic, maine trebuia sa iti dau banii inapoi, dar nu ii am " apoi catre nevasta " culca-te linistita, acum Itic se framanta !"
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
:rofl: Numai eu stiu cat de tare mi-am dorit-o pina nu am avut deloc.La ora actuala e pe primul loc in preferintele mele.
 

zamfira

Member
Si eu mi-o doresc din '98 cand am vazut in Grecia si m-a cucerit . Am adus butasi , dar n-am avut succes . Pana la urma am gasit si am cumparat .
 

carmenn

Member
iudit a spus:
Da-i si tu o cautare in google.Pai ce,numai noi sa fim bolnave?
Ultima mea boacana in materie de Bougainvillea,deocamdata,ca nu vreau sa ma opresc
Vai ce frunze misto are, parca e Hoya variegata.... :rofl:
Ale mele sunt verzi simplu.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus