Bougainvillea - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Hariclea

Member
Pai, e mai frumoasa asa, ca roz gasesti peste tot!
Ai grija sa nu umbli in pamant pe langa ea sau sa incerci sa o transplantezi, ca-i poate fi fatal! O spun din experienta... :(
 
D

dyayzh

Guest
Buoga mea s-a uscat iarna asta si chiar nu inteleg de ce. Am udat-o mai rar dar nu foarte, la llumina a stat, temperaura optima de asemenea...dar...trebuie sa urmaresc sa cumpar alta :cry:
 

Hariclea

Member
Si a mea! :cry: Dar macar a mea era firava cu 5cm de radacina subtirica...
Lasa ca ne luam noi altele mai viguroase si mai frumoase! :wink:
 
D

dyayzh

Guest
Da...gasim si rosie..si alba si portocalie, nu???? drept recompensa pentru ce am pierdut :wink:
 

ghia_don

Active Member
Dya, un butas gata inradacinat pot sa-ti dau eu. Nu stiu ce culoare este, mi-a adus sora mea toamna trecuta din Turcia citiva butasi. Nu e prea mare, dar e transplantat de vreo luna jumatate si ii merge bine.
 
D

dyayzh

Guest
Si cea care am pierdut-o din nestiinta peste iarna tot de la tine era...sarumana...raman super datoare :oops: mi-ai facut o mare bucurie
 

Arina

Member
Sunt incepatoare asa ca iertati-mi stangacia.Va intreb si eu cum ati procedat atunci cand ati inmultit bouga? :oops:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Lastarul direct in ghiveci si cu pet in cap.Perioada propice de acum incolo urmeaza.
 

marean

Active Member
Dya,invidia nu e frumoasa...mai bine planuim o spargere la Iulia si plecam cu ale noastre spinari incarcate de tot felul de plantute minunate :evil: !!!!
Este superba ,are o culoare minunata,parca ar fi venit toamna !
 

IULIA

Active Member
maaai, sa stiti ca am gardian la usa.inarmat.
pai credeti ca sinteti singurii care au vrut sa imi dea spargere pt flori? :rofl: :rofl: :rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus