Bougainvillea - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

cornelia

Fondator
Membru staff
Pai tocmai ca-s imense ar fi putut comenta: "femeie, geme casa de flori si tu aduci alti pomi?" :)
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Lasa,lasa Cornelia,le plac si lor.Ei comenteaza doar de dragul de a comenta. :wink: Asta e rostul lor.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
La iarna ce faci cu ea??????????????O torni inapoi in ghiveci?Sau risti o experienta? :(
 

carmenn

Member
Pai ma gandesc sa tai butasi daca va fi foarte mare, si radacina sa o acopar cu un pet de 5 l, asta daca atinge dimensiuni fantoma... :)
Chiar atinge dimensiuni mari ??? :?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:rofl: :rofl: :rofl: Creste ea mare dar nici chiar ca Fat Frumos cum iti imaginezi tu, intr-o singura vara :twisted: .
 

carmenn

Member
A, deci atata creste ?? :rofl: O sa stau cu ochii pe ea...in cazul asta e musai sa caut si alte culori... :) Sa arate gradina mea ca un curcubeu... :D
 

tinaM

Member
Off, am vazut la Baumax câte trei culori, la alegere, în ghivece de aprox. 5 litri. De care doriţi? Galbene, crem, roz, mov, albe şi mai ceva nuanţe apropiate. Eu am una de anul trecut dar nu a mai înflorit anul ăsta. Poate pentru că nu am pus-o în pământ, afară? Ei, daca nici răcoare de acum de pe pervaz nu-i place, nu mai ştiu... Parcă o să aud: "Şi buruiana asta ce FLOARE vrea să fie?! Măcar eliberează locul, că şi aşa nu ai loc pentru minunăţia achiziţionată după următoarea vizită la Baumax". Simpatic, nu :)
 

tinaM

Member
Mulţumesc, Angela. O ţin pe un pervaz, spre răsărit, are soare numai dimineaţa. Voi renunţa la toamnă dacă nu-i mulţumită cu ce-i pot eu oferi. Dar m-am înarmat cu multă răbdare şi nu se ştie ce idei îmi mai vin până la vară...
 

adrianam

Well-Known Member
Bouga mea imi pune rabdarea la incercare.
Am tunso, sta afara pe un balcon la sud, i-am pus si ingrasaminte de doua ori pana acum, dar nu da semne de flori deocamdata! :(

Anul trecut in conditii asemanatoare, a facut doar 4-5 flori. :cry:
 

adrianam

Well-Known Member
Da, ai dreptate, i-am schimbat ghiveciul cam acum o luna.
Inseamna ca trebuie sa mai am rabdare, poate ii va fi mila de mine. :?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus