Aranjamente cu clematite in gradina. Combinatii de plante

anasstasia

Active Member
Caramell, te maninc!
Zephirine Drouhin este in comanda mea, iar clematita cred ca este The president. Offffffffff, viata meeeeaaaaaaaaaaa :rofl: :rofl: :rofl:
 

anasstasia

Active Member
Nu sint fan the president. Dar cred ca pot face combinatii si mai reusite. Clematitele sa vina, ca nu mai pot de cind le astept.
 

anasstasia

Active Member
:rofl: :rofl: :rofl: Are, are, dar am inteles ca e fitos si prea e mov. Nu e si el deosebit cu nimic. Si nici nu se face prea mare. Na, ca l-am desfintat total :rofl: :rofl: :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu ma tot uit la Sieboldii aia facuta bila si nu reusesc sa inteleg daca e infasurata, impletita, sau e tunsa asa? Sau o combinatie, poate, tunsa si rasuciti lastarii? :?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Fa click pe poza, ca se deschide tot site-ul...si o sa te blochezi acolo, ca-i plin de clematite si o sa plangi ca mai vrei o comanda :mrgreen:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
anasstasia a spus:
:rofl: :rofl: :rofl: Are, are, dar am inteles ca e fitos si prea e mov. Nu e si el deosebit cu nimic. Si nici nu se face prea mare. Na, ca l-am desfintat total :rofl: :rofl: :rofl:
Mov, mov. Dar ia incearca tu sa ti-l imaginezi langa un Austin galben sau auriu, cum ar fi Teasing Georgia, Golden Celebration, Charles Darwin... sau chiar Grace si Crown Princess Margareth. Nimic nu-l poate egala :rofl: :)

 

R@MONA

Active Member
claude a spus:
Eu ma tot uit la Sieboldii aia facuta bila si nu reusesc sa inteleg daca e infasurata, impletita, sau e tunsa asa? Sau o combinatie, poate, tunsa si rasuciti lastarii? :?
Are un suport,cred, ceva in genul acesta:


sau ca la acestea:

 

bebe Iris

Active Member
anasstasia a spus:
:rofl: :rofl: :rofl: Are, are, dar am inteles ca e fitos si prea e mov. Nu e si el deosebit cu nimic. Si nici nu se face prea mare. Na, ca l-am desfintat total :rofl: :rofl: :rofl:
Nu-i fitos si la mine a ajuns la vreo 3 m inaltime, in plus are flori imense. E preferata mea, deocamdata. O fi mov, dar ce ar insemna gradina fara clematite mov? :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Clematis Etoile Violette si New Dawn


Sombreuil si clematis Etoile Violette
 

belisima

Well-Known Member
eu o sa il combin pe mini eden rose (de la lottum ) cu varsovia nike (de la polonezi) sac sac saaaac :mrgreen:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Da, va iesi foarte frumos la a doua inflorire a clematitei ;-).
La primul val, Warszawska are flori ceva mai mari.
 
Sus