Aranjamente cu clematite in gradina. Combinatii de plante

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Ce interesant arata clematis Belle of Taranaki. Seamana cu multiblue, dar parca petalele interioare sunt mai mari.
 

Rose

Active Member
miki70 a spus:
Fotografii facute astazi.

Nelly Moser :



Miss Bateman (care te ia de ochi :) ):



Multi Blue (cu o singura floricica :( ):




Arabella (prima inflorire) :


Mikishor, unde stai mataluta? Ca tare frumoasa gradina mai ai :wink:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Eu tocmai am transplantat-o weekendul acesta ca sa o combin cu Super Dorothy. Dupa gustul meu, Mme le Coultre, avand flori mari, merge combinata cu un trandafiri cu flori mici.

Asa arata Super Dorothy:
 

iris

Active Member
Ika a spus:
Ma gandesc ca ai putea sa incerci sa o combini cu mini Eden rose care trebuie sa-ti soseasca.
Am vazut o combinatie cu Eden Rose... :visator: foarte frumoasa dupa gustul meu si mi se pare ca se potrivesc.
http://jardin.riis.fr/index.php/2009-08 ... ail&id=357
Eu mi-am replantat doua tufe de Eden Rose saptamana trecut acum astept sa-mi soseasca clematitete intentionez sa "cuplez" o Edenitza cu o clematita alba si una cu o clematita albastra ceva de genul
http://irismihnea.sunphoto.ro/Pentru_suflet/62655152 ( trandafirul nu e roz dar eu cred ca ar merge "cupleala care este" in plan ) :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Iris, cu un trandafir atat de frumos precum Eden, orice combinatie este de vis! Al meu e nou plantat in toamna, mai am de asteptat pana sa il pot inmulti, ca l-as pune langa multe clematite :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Ika, multumesc pentru link-uri. Si eu ma invarteam pe site incercand sa dau de restul albumelor, dar nu reusisem sa le gasesc. :D
 

belisima

Well-Known Member
fetelor,m-ati ciuruit :rofl:
pe un gard de 5 metri lungime ,intentionez sa pun mini eden rose cu warzaka nike,si coral down cu mme le coultre..il am si pe super dorothy ,dar e intr-un colt de gard :?
 

belisima

Well-Known Member
belisima a spus:
fetelor,m-ati ciuruit :rofl:
pe un gard de 5 metri lungime ,intentionez sa pun mini eden rose cu warzaka nike,si coral down cu mme le coultre..il am si pe super dorothy ,dar e intr-un colt de gard :?
sau cu new dawn in loc de coral dawn???ce nu prea imi place la new dawn e ca e cam rar si cred ca se scutura mai repede...si nu il mai gasesc la agroland...
 
Sus