Amarillys (Hippeastrum)

Dupa cata vreme v-a reinflorit hippeastrum-ul?

  • Dupa fix 1 an de la inflorirea initiala

    Votes: 0 0,0%
  • Dupa mai mult de 1 an, ca n-am stiut ce sa-i fac

    Votes: 0 0,0%
  • Nici nu mai stiu dupa cata vreme

    Votes: 0 0,0%
  • N-a mai inflorit si m-am suparat pe el

    Votes: 0 0,0%
  • Altele - detaliaza in topic

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Azi am inceput si eu sa le pun ingrasamint.......Cred insa ca i-am si udat prea mult :cry: ....acum???Ii las asa si ma rog sa nu li se intimple nimic :( sau le rascolesc putin pamintul ca sa se usuce mai repede :?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Lasa-i in pace. Doar tine-i mai la caldura pana se mai zvanta pamantul. Data viitoare pune-le putina apa.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Am ajuns acasa ... tinta la Giraffe. Am avut dreptate si am facut si poze. Imediat le vedeti. :dans: :visator:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Nicoleta sa ma ierti, ti-am vazut mesajul mai tarziu. Da, din cand in cand mi se intampla si mie sa dorm. :wink:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
S-au deschis de aseara toate florile. Sunt superbe, mai ales ca petalele sunt acum usor dantelate. Si intensitatea culorilor variaza usor de la momentul deschiderii pana la cel de maturizare a florii.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Momentul update-ului:

Charisma, tija 2 hotarata sa infloreasca in 2007 :rofl:


Noua generatie

Cel cu tija abia rasarita este Red Pearl - si el este un lenes care nu creste in ritm cu ceilalti.

Melusine


Monte Carlo


Papilio Butterfly - lenesul care n-a inflorit de aproape 1 an

Acum ca l-am facut de ras poate se gandeste sa faca si flori.
 

sicamin

Member
Sant frumosi Cornelia si sigur ca vor fi minunate si florile cand se vor deschide. :clap:
Cred ca am sa-i fac si eu de ras pe ai mei. Anul trecut au facut flori foarte frumoase, dar acum au doar frunze.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Multumesc. O sa ma lamuresc eu pana la urma de ce n-a inflorit si acel lenes. Mai studiez.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Tija 2 la Charisma are tot 6 boboci. Primul s-a deschis, urmeaza ceilalti. Parca au culori mai intense decat florile de la prima tija. Temperatura o fi de vina. :wink:



 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus