Zorelele - plante invazive

iris

Active Member
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: sigur nu-l pot convinge pe sot sa ma duca pana acolo de-ar fi dupa mine maine la prima ora as fi prima in piata.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Iti trimit eu seminte de zorele albastre, daca vrei, da-mi adresa pe MP. Cineva generos mi-a oferit si mie din belsug.
Am avut si rosii dar le-am plantat in banuti de turba...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Avea si albastru deschis /bleu ca cerul :) /si unele cu mijloc colorat.Frumoase toate.
Eu intimplator am ajuns in zona aceea dar exprima-te si se va gasi sigur cineva sa te ajute :wink:
 

iris

Active Member
gradinar1 a spus:
Iti trimit eu seminte de zorele albastre, daca vrei, da-mi adresa pe MP. Cineva generos mi-a oferit si mie din belsug.
Am avut si rosii dar le-am plantat in banuti de turba...
:D Iti multumesc din suflet dar am albastre mi-am cumparat de la seminte.de eu visez la cele rosii , albe cu flori uriase dar se pare ca nu am noroc vad ca nu ne da nici un semn de viata furnizoriul . :(
 

anasstasia

Active Member
Eu as vrea toate nuantele deoarece nu am. Dar zona aceea imi este total inaccesibila. Si erau ok la pret....Nu sta nimeni in zona? :oops: :oops: :oops:
 

anasstasia

Active Member
Gabiuta, imi poti spune cam cite soiuri de zorele erau? Cite tipuri diferite.
Multumesc mult.Mnina, daca ai putea sa ma ajuti.....Offfffff
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Cred ca erau vreo 4-5 feluri.Cum ma interesau numai cele rosii pentru o prietena am trecut numai pe deasupra cu ochii celelalte pliculete.Am retinut-o pe cea bleu si unele cu miez colorat.
E posibil ca sa cei care erau acolo sa vina numai simbata si duminica.
Dar daca Mnina a zis ca va ajuta e foarte bine.Totul e sa indrazniti :) si sa cereti ce va intereseaza :D Nu?
 

anasstasia

Active Member
Mnina, daca poti, ai timp si vrei sa-l strici, din cele 4-5 feluri, pe mine ma intereseaza cite un plic din fiecare. Nu conteaza culoarea, as vrea din fiecare cite un plic.
Daca esti dispusa la deranj discutam pe pm detaliile platii.
Multumesc mult oricum si daca nu poti nu-i cu suparare.
 

iris

Active Member
:oops: Mnina te rog foarte frumos :rugaciune: daca poti as dorii si eu cate un plic din fiecare soi de zorele indiferent daca sunt 10 sau 20 de soiuri as dorii cate un plic din fiecare soi . Sa-mi scrii te rog cum sa fac cu banutii n-as vrea sa te pun la cheltuieli in plus.
 

kerkyra

Well-Known Member
Am plantat si eu cateva seminte de zorele pitice in ghiveciul cu hibi ciclam, de dragul experimentului. Au inceput sa iasa, sa vedem ce fac. Restul din plic le voi pune in gradina. Anul acesta voi avea si eu mai multe feluri de zorele si un gard lung acoperit cu flori (sper) :D
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Am fost azi in Piata Sudului,dar nu am gasit taraba cu seminte .Ma mai duc si maine pentru ca duminica este mare aglomeratie in piata.Poate avem noroc :( .
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Da,am fost si nici urma de taraba cu seminte.Am intrat si in zona acoperita si am trecut in revista toate tarabele,degeaba.Imi pare rau.
 
Sus