wisteria

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Vin si eu cu puiul :rofl: :rofl: :rofl:

copiii copiilor copilei mele probabil si subliniez probabil, fiindca date fiind conditiile eu chiar am mari semne de intrebare :? vor vedea puiul acesta cam ce vedem noi in poza din Oradea :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:eek: Ioi Caline, m-ai socat...mai ca fug afara s-o tai pe-a mea pana nu ma sugruma :rofl:
 

anasstasia

Active Member
Claude, ce tai arunca la mine ca eu sint disperata dupa aceasta planta. :)
Este MINUNATA!!!
Vreau neaparat sa fac si eu rost de ea, m-am indragostit total!!!!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
anastassia, stai sa ajung intai sa vad o floare de la ea, dup-aia mai discutam :rofl: Poate si daca nu face flori, peste vreo doi ani o fac ...emigranta :evil: :rofl:
 

anasstasia

Active Member
Claude, am facut un spirit de gluma cu aruncatul wisteriei la mine peste gard. Intradevar mi-o doresc si o sa vreau sa o cumpar, insa nu am vrut sa te oblig pe tine cu ceva.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Stai linista, Anastassia, stiu ca glumeai, si eu glumeam...poate eu am un simt al umorului mai ciudat :mrgreen: Da' ca o fac emigranta daca nu infloreste...asta chiar nu-i gluma! :mrgreen: :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Corneli, te-ai uitat pe pagina anterioara sa vezi monstrul postat de fixpix? :mrgreen: a ta mi se pare 'normala' prin comparatie :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Am vazut, dar se intinde pe 2 etaje. Si in comparatie cu statura unui om ... chiar e uriasa. Imi pare rau ca n-am ochit asa monstri ca la fix. :p
 

miki70

Active Member
Eu azi ii rupsai multi lastari mici care erau dati anul acesta, plantuta are 2 ani si lunga de peste 2 m , e mult mai mare deoarece e incolacita pe trunchiul unui copac f gros, abia il cuprind in brate. Banuiesc ca tb rupti ac lastari mici ca sa-i dea voie sa se inalte, nu tb facuta tufa de jos, nu?
 

miki70

Active Member
Erau lastari de 1-2cm dati din tulpina mama nu de la baza. Se obtine f usor din seminte dar tb sa ai rabdare vreo 3-4 ani pana ii vezi florile.
 

adrianam

Well-Known Member
Frumosi toti "monstrii"!
Eu imi storc creierii ca nu stiu pe ce sa o pun sa se catere pe a mea!
 

miki70

Active Member
Monstruletul meu se catara pe un copac matur care nu stiu cati ani mai are de trait . Odata si odata o sa-l doboare peste masinile parcate langa el .
 

fixpix

Active Member
OF Cornelia, sorry ca ti-am luat-o inainte
:rofl:
Pai ca ani... nu stiu ce sa zic. Blocu s-a facut exact cand m-am nascut eu. Noi am luat apartamentul cand eu aveam 1 an cred... si era nou-nout.
Acuma... cand s-o fi plantat chestia, cat de mare o fi fost la plantare... HABAR n-am!
Apropo, io am 36! :wink:
 
Sus