Varietati de Crizanteme

cornelia

Fondator
Membru staff
Ninutza da' pe unde umblasi matali de nu te aratasi la fata mai divreme? :rofl: (Il imit pe Danero la grai moldovinesc). :wink:
 

happy

Well-Known Member
Si eu ziceam ca mai am putin si am de toate tipurile :(
Cata frumusete si mai sunt si pitice nu beldii ca ale mele(unele) :rofl:
 

mirela06

Active Member
Eu am crizantemele mele din cele care le stiti si ultimele si cele mai valoroase (sentimental) cumparate de sotul meu.
Chiar daca nu sunt din cele care se fac tufe mici, sunt aparte si arata minunat
http://mirela06.sunphoto.ro/crizanteme_ ... ne/pagina4
Astea sunt o parte . Pe celelate nu am reusit sa le pun dar o voi face cit de curind.

Oricum, fetelor ce vad la voi, sunt minunate.Sa fiti sanatoase si sa va bucurati de ele.
 

ira

Member
:eek: :eek: Nina, sunt SUPERBE!!!!.Sefa nu te superi da :) ,chiar imi venea sa strig in gura mare cat sunt de frumoase :rofl: :rofl:
 

elipopa

Active Member
Ninutza a spus:
anknic a spus:
a ciupit cineva crizantemele ca sa faca o singura floare mare pe tija?
Eu totdeauna copilesc florile, sa aibe o singura floare mare. La soiurile cu floare mare e pacat sa nu fie copilite, altfel cresc in buchet si seamana cu cele obisnuite.
Nina, superbe ca de obicei!! bine ai venit printre noi, era pacat sa nu ni te alaturi, la ce minunatii ai in gradina ta!!
 

Ninutza

Member
Multumesc mult de urari :hug: , din pacate nu prea am timp mult sa stau la calculator, de obicei intru seara.
 

lelia

Well-Known Member
Sunt minunate !!!! :visator: sa te bucuri de ele !
Felicitari ! pentru dragostea cu care le-ai ingrijit :D
 

presco

Active Member
mirela06 a spus:
Eu am crizantemele mele din cele care le stiti si ultimele si cele mai valoroase (sentimental) cumparate de sotul meu.
Chiar daca nu sunt din cele care se fac tufe mici, sunt aparte si arata minunat
http://mirela06.sunphoto.ro/crizanteme_ ... ne/pagina4
Astea sunt o parte . Pe celelate nu am reusit sa le pun dar o voi face cit de curind.

Oricum, fetelor ce vad la voi, sunt minunate.Sa fiti sanatoase si sa va bucurati de ele.
Mirela ca frumoasa e aceasta : http://mirela06.sunphoto.ro/crizanteme_ ... e/21696618 Am si eu una dar nu am apucat sa o vad inflorita caci a rupt-o sotul meu cand se fataia prin zona si l-am bodoganit o saptamana pentru asta. La mine a crescut mult mai inalta decat era atunci cand am cumparat-o si a facut o singura tulpina care s-a ramificat mai de sus asa ca atunci cand a rupt-o nu a mai ramas nimic din ea. Acum a dat mugurasi de jos, sper sa-mi infloreasca si mie la anul!
 

anette_b

Member
fetelor , cand ar fi bine sa mut crizantemele mele din ghivecein gradina ? acum sau la primavara ? am si cateva tufanele dar si 5 ghivece cu crizanteme mari. dna care mi-a vandut crizantemele mari , le crescuse in sera si a sugerat ca nu ar fi bine sa le mut acum in gradina.
ce credeti , ar degera ?!

multumesc !
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Bebe Iris, minunata zburlita la, imi plac tare mult, eu n-am gasit, dar cum imi iese-n cale una, cum o fac sa emigreze la mine! :)
Ninutza, cea rosie cu flori mari e de poveste! :visator:
 
Sus