Vanda spp.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sarselia

Active Member
Moderator

sarselia

Active Member
Moderator
:oops:
Multumesc mult.Daca nu aveam "ajutoare" de aici nu ii dadeam de capat pentru ca tare amarata a fost cand a ajuns la mine.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Eeei sunt inca la inceput in ceea ce le priveste.Sunt pe aici oameni mult mai experimentati decat mine si de la care mai cer si eu ajutor pentru ca nu sunt usor de crescut somnisoarele acestea.
Dar daca le prinzi "spilul" te poti bucura de ele multi ani.
Cred si mai ales sper.
 

CristianG

Well-Known Member
Planta arata superb....Culoarea este linistitoare si efectiv te lasa mut de uimire...Nu mai spun ca nu sta in substrat.
In ceea ce priveste dezvoltarea florilor, ai dreptate. Abia deschise, florile inca nu au ajuns la maturitate. Ele continua sa creasca. Culoarea devine intensa datorita luminii. Felicitari Sarselia! :wink: 8)
 

Kati

Active Member
Superbe floricele, Sarselia! Sa-ti traiasca Vanda!
Pe net am citit odata ca, floarea de orhidee ajunge la maturitate in 10 zile. De asta prima data ne par micute, doar peste cateva zile ni se arata in toata splendoarea lor.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Va multumesc mult.
:oops:
Intr-adevar cand ajung la maturitate florile iti taie de-a dreptul respiratia.Sunt superbe asa ca va doresc tuturor multa bafta cu ele si sa le vedeti si voi inflorite pentru merita toate eforturile depuse.
:wink:
 

mikiduzza

Member
Felicitari pentru munca depusa.
Uite ca acum te rasplateste si ea cu niste floricele tare deosebite :giggle:
E superba! :indragostit:
 

CristianG

Well-Known Member
Ador Vanda....Cele mai tari orhidee. Sunt niste luptatoare....Tineti-mi pumnii.Deocamdata nu vreau sa divulg nimic....Trebuie sa "fierbem" cu totii. Mmmmm! :mrgreen: 8) :wink:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus