Tufanele

popescu gp

Well-Known Member
Ma bucur ca voi vorbiti si aratati tufanelle,pe cand la noi sunt doar ,,fufanele"bobocii sunt aproape de neidentificat.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
bradut a spus:
Esti sigura ca alea albe, mai Claudelule? :rofl: Ca daca e da, iti spun ca, din pacate, n-ai noroc, fiindca din alea am putine. Dar pot sa-ti pun langa trandafir, din alea portocalii, daca te incanta. :rofl:
Ma incanta si alea portocalii, dar am zis sa nu sar si eu pe ele, sa-ti ramana gardul gol...ma incanta mai ales pentru ca-s timpurii, de-acum doar de-astea o sa iau, sa apuc sa vad si eu crizanteme inflorite, nu sa umblu cu pungi, broboade si alte de-astea sa le imbrac :roll:
 

happy

Well-Known Member
Sunt foarte frumoase lelia mai ales ca nu sunt cumparate acum,deci au rezistat in gradina!Am si eu cateva ,noroc cu vremea asta calda ca anul trecut nu a inflorit niciuna!


 

ghia_don

Active Member
Superbe culori si inflorite devreme la voi :D !!
La mine doar una e inflorita, restul abia incep sa-si deschida bobocii..
 

adrianam

Well-Known Member
Si la mine abia se vad bobocii de mici ce sunt!
Ma bucur insa ca au rezistat secetei, ca eu am trecut rar sa le ud!
 

lelia

Well-Known Member
Te cred ! in curand se va naste o noua pasiune :giggle:

Si eu le iubesc insa domnul meu e innebunit dupa ele ,nu conteaza forma ,culoare ,inaltime ,sa fie multe si inflorite ,sta cu nasul in ele ,mai ceva ca ferdinand-taurasul :rofl:



 

anasstasia

Active Member
Mie chiar nu-mi plac cum miros, insa sint spectaculoase. Ce se se nasca o noua pasiune, ca este nascuta deja! Am spus clar: locul I trandafiri, locul II clematis iar locul III tufanele si irisi.
Acum imi spunea roxanabogdanici ca daca le cumperi inflorite le pierzi peste iarna. Si voi ati patit la fel??? :cry:
 
Sus