Tufanele

laural

Well-Known Member
Toamna nu are farmec fara frunze ruginii, struguri copti, si fara crizanteme...sunt minunate
 

bradut

Well-Known Member
Astea portocalii sunt mai inalte. Intr-adevar, culoarea este cea din poza. Sunt foarte ochioase. Le-am pus in afara gardului, ca protectie impotriva buruienilor care se catarau pe plasa. Cam asa arata:



(Gabiuta, Anasstasia, daca doriti va pot trimite si voua.)
 

anasstasia

Active Member
Serios?????? Hai ca devin cersetoarea forumului :rofl: :rofl: :rofl:
Cit e de frumoasa, imi place mult mult. O tija daca ai avea in plus chiar mi-as dori. :rugaciune:
Multumesc frumos mult, mult, mult! Eu ce sa-ti dau?
 

bradut

Well-Known Member
Anasstasia, iti trimit cu drag. :D

Tufanelele astea au fost scoase de prin gradina, si le-am plantat langa gard, anul trecut, in toamna. Fac un pachetel, Carla? :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:oops: nici eu nu zic nu la asa oferta... :oops: ....Multumesc din inima.Te rog sa te gindesti ce pot trimite la schimb.
Nu am trandafiri :tavalit: dar altceva cu drag.
 

bradut

Well-Known Member
Mai Gabiuta, ce te face sa crezi, ca as (mai) dori trandafiri? :rofl: Nu-mi mai trebe nimic pentru toamna asta. :rofl: Iti trimit cu drag.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mie imi plac alea albe, Bradut :rofl: Si chiar nu mai vrei trandafiri? :eek: ei dracie, oricate gropi as avea de sapat, daca imi apare la usa unul din trandafirii de pe wish list il iau fuga-fuguta :rofl:
 

bradut

Well-Known Member
Esti sigura ca alea albe, mai Claudelule? :rofl: Ca daca e da, iti spun ca, din pacate, n-ai noroc, fiindca din alea am putine. Dar pot sa-ti pun langa trandafir, din alea portocalii, daca te incanta. :rofl:

Pentru toamna asta nu mai vreau sa aud de trandafiri. :evil: M-am dat la sapat gropile, si, culmea, vad ca se sapa usor si pe uscaciunea asta. N-a mai fost nevoie de smecheria aia cu turnatul de apa. Oricum, din 51, am facut doar 10. :)
 

carla

Active Member
bradut a spus:
Anasstasia, iti trimit cu drag. :D

Tufanelele astea au fost scoase de prin gradina, si le-am plantat langa gard, anul trecut, in toamna. Fac un pachetel, Carla? :D
Daca-ti prisoseste o radacina, eu nu pot sa refuz :D
Sunt foarte frumoase si vad ca sunt si destul de timpurii. Ale mele toate sunt in stadiu de boboc, cu exceptia uneia grena de la multeplante care incepe sa se deschida acum
 

bradut

Well-Known Member
Da, sunt timpurii si floarea tine si foarte mult. Pentru octombrie sunt minunate in gradina.
 
Sus