Trandafiri Urcatori

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

claude

Well-Known Member
Moderator
Bebe, ce lungime au lastarii lui Mme Pereire? Ca pe HMF e dat pana pe la 2,5 m ca sa mearga peste bolta ar trebui sa creasca mai mult :? Sau bolta ta e mai joasa?
 

bebe Iris

Active Member
claude a spus:
Bebe, ce lungime au lastarii lui Mme Pereire? Ca pe HMF e dat pana pe la 2,5 m ca sa mearga peste bolta ar trebui sa creasca mai mult :? Sau bolta ta e mai joasa?
Au cam 3m lastarii...bolta mea este de 2,5m.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mersi...e un trandafir minunat, mi s-a lipit de suflet . Eu am ajuns intamplator sa am 3, toti din primavara si nu il dau pe nici unul :)
 

MASCHA

Active Member
Frumoase boltile tale bebe Iris,le-am admirat mai de mult pe sunphoto si cumva mau inspirat in modificarea gradinii mele.
Vazand ca pe un spatiu atat de mic ai reusit sa faci 3 bolti,am hotarit sa schimb cativa trandafiri din gradina cu unii care sa fie urcatori,parfumati si cu floare clasica,cautand informatii am aflat ca m-me Isaac Pereire intruneste aceste conditii si am comandat-o la Lottum.Acum ma bucur sa aflu si de la voi ca sunteti multumite de acest trandafir :)
Un alt trandafir pe care urma sa-l cumpar este Westerland ,despre care am citit numai lucruri bune si care arata foarte bine,dar citind cele scrise aici cu cresterea "uriasa".....parca nu l-as mai lua ,gradina mea nefiind foarte mare..... :?
 

bebe Iris

Active Member
Multumesc Mascha! :D Eu am 8 bolti (+4 semibolti, prinse pe perete :) ) Asa ca daca vreti sa stiti cum sa faceti sa incapa muuuuulte in gradina, veniti sa va explic :D
Westerland eu nu as mai planta in gradinuta, creste prea mult. In gradini mari cred ca se potriveste de minune, nu cheleste, nu se imbolnaveste, e super.
 

IULIA

Active Member
Bebe, stii cumva de unde pot cumpara si eu uimitorul "Mme Isaac Pereire"?
m-ai innebunit cu bolta ta, am tot cautat si in primavara si acum, dar nimik. :D
 

lucia2002

Active Member
IULIA a spus:
Bebe, stii cumva de unde pot cumpara si eu uimitorul "Mme Isaac Pereire"?
m-ai innebunit cu bolta ta, am tot cautat si in primavara si acum, dar nimik. :D
In Romania il poti gasi si sub denumirea de Saxengruss
[/img]
 

bebe Iris

Active Member
IULIA a spus:
Bebe, stii cumva de unde pot cumpara si eu uimitorul "Mme Isaac Pereire"?
m-ai innebunit cu bolta ta, am tot cautat si in primavara si acum, dar nimik. :D
Eu l-am cumparat de la un producator din Ciumbrud, care-l vinde sub numele de Sachsengruss. La inceput de octombrie vine la Baia Mare, intr-un singur weekend. Doar la anul as putea sa te ajut sa faci rost de el :(
 

IULIA

Active Member
din poza prezentata de molnar nici nu aduce cu cel al lui bebe.
cred ca treceam de 10 ori pe linga el...........daca o fi ala. cert este ca la mine in oras, dedeman nu exceleaza la trandafiri. azi o sa ma duc iar. :D
 

lucia2002

Active Member
IULIA a spus:
din poza prezentata de molnar nici nu aduce cu cel al lui bebe.
cred ca treceam de 10 ori pe linga el...........daca o fi ala. cert este ca la mine in oras, dedeman nu exceleaza la trandafiri. azi o sa ma duc iar. :D
Fii, te rog buna si uita-te daca la Dedeman, au trandafiri Olympic Palace (produsi tot de Molnar).
Ii caut demult.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus