Trandafiri Urcatori

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

lucia2002

Active Member
IULIA a spus:
Multumesc mult!


Sa stii ca nici in cazul lor, fotografia nu spune foarte mult, i-am vazut in schimb, anul trecut , infloriti in gradina botanica si de atunci ii tot caut. [/img]
 

Rose

Active Member
Westernland este aceslasi lucru cu Westerland? Vad ca e trecut ca urcator la ei, cu alte dimensiuni, iar parfumul e discret, spre deosebire de Coral unde sunt cu totul alte informatii. Nu de alta, dar mi-am convins si eu sotul sa-mi ia un trandafir din Dedeman(cu instructiunile date prin telefon) si sper sa fie ceea ce trebuie... :roll:
 

lucia2002

Active Member
NicoletaDaniela a spus:
Westernland este aceslasi lucru cu Westerland? Vad ca e trecut ca urcator la ei, cu alte dimensiuni, iar parfumul e discret, spre deosebire de Coral unde sunt cu totul alte informatii. Nu de alta, dar mi-am convins si eu sotul sa-mi ia un trandafir din Dedeman(cu instructiunile date prin telefon) si sper sa fie ceea ce trebuie... :roll:
Eu asa cred, site-ul nu este foarte ingrijit...si Ilse Crone este de fapt Ilse Krohn.
 

lucia2002

Active Member
lucia2002 a spus:
IULIA a spus:
din poza prezentata de molnar nici nu aduce cu cel al lui bebe.
cred ca treceam de 10 ori pe linga el...........daca o fi ala. cert este ca la mine in oras, dedeman nu exceleaza la trandafiri. azi o sa ma duc iar. :D
Fii, te rog buna si uita-te daca la Dedeman, au trandafiri Olympic Palace (produsi tot de Molnar).
Ii caut demult.
Ma scuzati daca sunt off topic, dar daca tot am gasit fotografia cu trandafirii Olympic Palace facuta in gradina botanica din Galati, poate nu se va supara nimeni ca o voi posta... si poate ca frumusetea lor va mai starni patimi .

[/img]
 

IULIA

Active Member
nu are la dedeman braila. am fost de duminica, dar nu am avut acces la net. scuze de intirziere. si nici nu au adus in sezonul asta. :(
 

R@MONA

Active Member
R@MONA a spus:
Are cineva acest trandafir? L-ati intalnit pe la vreun furnizor roman?
BANKSIAE LUTEA:
Inca o poza cu acest trandafir superb;problema e ca nici nu as avea unde sa-l pun daca ajunge si pana la 9-10 m... :roll:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Il pui sa se catere intr-un copac cu coroana mai rara :) Si mie-mi sta mintea la el, exista si varietatea cu flori albe. Doar sa tii minte ca are florile foarte foarte mici :wink:
 

R@MONA

Active Member
Florile par mici, dar sunt atat de dese, incat nu se prea vad frunzele........
:rofl: :rofl: :rofl: pai godzilla asta ar darama copacul.... : :tavalit: :tavalit: :tavalit:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Alta comanda? :evil: Uite-asa se imbolnaveste omul de ulcer la stomac :rofl: Baiul e ca eu eja stau prost cu spatiul si daca se face comanda nu ma pot abtine...ca nu ma pot abtine nici daca fac singura, de altfel...si necazul e ca sunt prea multi pe care mi-i doresc :mrgreen: Cand am taiat via tata s-a inverzit la fata de suparare, a inceput sa urle ca tai via ca sa plantez buruieni. I-am zis ca-i curtea mea si fac ce vreau si s-a suparat si mai rau :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Asa e...asa ca am inceput sa-i cazez prin livada, pe sub pruni, etc :evil:
 

cristinaf

Well-Known Member
Si eu mi l-am dorit, dar dupa ce am citit mai multe despre el, nu l-am mai vrut.
Problema e ca nu rezista la frig si daca ingheata, unde mai e frumusetea ramblerului daca trebuie sa creasca mereu de jos?
Am citit pe un forum nemtesc ca i-a facut unul sera special pentru el, care se deschidea vara, ca sa-l vada inflorit, ca el infloreste pe lemn vechi si tot ii ingheta si m-am gandit ca decat asa, mai bine aleg altceva. Si mai spuneau tot acolo ca e foarte sensibil la brumele tarzii, iar la noi, anul acesta in martie, au fost -15 grade. :|
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Da, Ika, si eu din acelasi motiv nu l-am luat pana acum...ca ma uitasem pe HMF si e dat de zona 6b, deci ar trebui sa mearga, exceptand iernile teribile...doar ca in ultimii ani vremea e tare capricioasa si la mine e aceeasi problema, cu brumele tarzii :|, eu si anul asta am avut bruma la inceputul lui mai
 

IULIA

Active Member
Claude, nu te supara, mai sint si altii care au scos viile.
si ce munca de lamurire am dus.............acum astept o alta comanda de trandafiri, bineinteles. :D
si aveam si 3 zarzari batrini.........i-am taiat......am pus pomi mai pe linga garduri............. :?
cind se face comanda? :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus