Trandafiri Miniatur

sorina

Active Member
da intr_adevar portocalii sunt preferatii mei , si miminorele in general pentru ca poti sa ii plantezi si in saptii mai mici dar efectul este maxim :rofl: :rofl: :rofl:
 

Roxana Peled

Active Member
Am si eu o intrebare! :D
Trandafirasii astia mini vin de regula cate 3-4 la ghiveci.
Credeti ca-i deranjeaza prea tare daca la iarna cand intra ei in repaos ii scot din ghiveci si-i separ?
Ma gandesc ca ar creste mai bine singuri decat la inghesuiala.
Ce ziceti? Voi ati separat?
 

zi_inflorata

Member
Moderator
acum cateva luni am cumparat un ghiveci cu trandafirasi mici de un alb imaculat. L-am plantat afara si acum a facut iar boboci dar nu mai sunt albi. Sunt mai degraba galbeni cu margine rosie. Inca nu s-au deschis complet. Ce sa inteleg? Ca producatorul a folosit hormoni sau totul se intampla din cauza solului?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Trandafirii miniatur sunt de obicei câte 4 în ghiveci. E posibil ca unul dintre ei să aibă altă culoare si să nu fi fost înflorit atunci când ai cumpărat ghiveciul. Altă posibilitate: adesea trandafirii albi au boboci gălbui sau roşii, iar culoarea se deschide odată cu deschiderea florii. Probabil în câteva zile te vei lămuri ce-i cu ei.
 

Roxana Peled

Active Member
Astazi am cumparat un miniatur Kordana roz de la Auchan :indragostit:
Or fi ei poate photoshopati din punct de vedere al numarului de flori in prezentarea de pe site de la Kordes dar din punct de vedere al formei florii ....... :hipnotizat: ....... superbi!!!
O sa incerc sa-i fac o poza maine si sa o postez. Floarea are 5 cm si peste 100 de petale!
 

Roxana Peled

Active Member
Roxana Peled a spus:
Astazi am cumparat un miniatur Kordana roz de la Auchan :indragostit:
Or fi ei poate photoshopati din punct de vedere al numarului de flori in prezentarea de pe site de la Kordes dar din punct de vedere al formei florii ....... :hipnotizat: ....... superbi!!!
O sa incerc sa-i fac o poza maine si sa o postez. Floarea are 5 cm si peste 100 de petale!

Ok, am promis ca postez poze.
Sa vedem daca merge neobisnuita fiind cu sunphoto :)

http://roxpel.sunphoto.ro/Flori/82284733
 

Roxana Peled

Active Member
Multumesc mult fetelor! :D
Si eu m-am mirat de o floare atat de deasa la un miniatur. Si nu-i nici mica comparativ cu planta :indragostit: .
 
Sus