Trandafiri Lottum

emilia68

Active Member
Din pacate nu am atata spatiu sa pot comanda , ca si tine 80 de trandafiri...dar incep sa ma extind si in gradina de legume :rofl:
Particip si eu la doua comenzi...doar 20 de trandafiri :D
 

bradut

Well-Known Member
Si eu, tot timid... , dar ce demaraj am prins anul acesta... :rofl: (total: 51 de butasi pentru toamna asta)
 

bradut

Well-Known Member
Eu mi-am impus sa ma tratez. Sper sa-mi iasa. :)

Ma mananca degetele sa fac un topic cu "Numarul de gropi de sapat", doar asa, de amuzament: sa vedem cine este cel mai... "bolnav" in aceasta toamna. :rofl:
 

bradut

Well-Known Member
Cu siguranta esti in top. :rofl: Dar sunt curioasa sa vad cine mai ingroasa randurile... "bolnavilor". :rofl:
 

carla

Active Member
Eu toamna asta mi-am propus sa stau cuminte, pentru ca m-au rupt comenzile din toamna si primavara trecuta (cred ca am plantat in jur de 100 de trandafiri) si nici spatiu nu mai am ...., dar nu stiu cum, din doua comenzi mari si cateva mai micute, tot am reusit sa adun 50 de trandafiri :roll: Pe care in acest moment evident ca nu stiu unde o sa-i plantez, dar sper sa imi vina ceva idei salvatoare in urmatoarele saptamani :nu-mi_place:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Carla, adica tu inainte de comenzile pe care le-ai facut nu mai aveai loc si totusi ai comandat 50 in total? Ce faina esti :tavalit: :tavalit: Pai poate te-ai plictisit deja de unii din trandafirii plantati toamna trecuta si atunci ii poti transfera la mine, eu imi deschid orfelinat de trandafiri...si tu asa faci rost de spatiu pentru astia noi :p

Nici eu n-am exagerat cu trandafirii in toamna asta, ca ce am luat la ghiveci intre timp nu se pune :rofl:

Asa ca gropi strict pentru trandafiri voi avea doar 30, hai 35 cu ce mai apare intre timp :)
Evident ca aici nu intra si inevitabilele mutari, plus gropile de sapat pentru a ingropa cele circa 25 de butasi pusi la inradacinat...aoleo, mai bine nu le numar, ca ma apuca depresia :mrgreen:
 

bebe Iris

Active Member
hai ca nici eu nu-s sanatoasa...am doar vreo 35, in conditiile in care eu chiar nu mai am unde sa ma extind :)
 

gabrielais

Active Member
faceti loc va rog...vin si eu cu vreo 70 si ceva... :rofl: nici nu mai stiu exact cati..inchipuiti-va... :) nici n-am inceput sa scot gazoul sa le fac loc..uff...cata munca am si ce viata scurta avu' gazonul meu :evil: :rofl:
 
Sus