Trandafiri Lottum

claude

Well-Known Member
Moderator
bebe Iris a spus:
hai ca nici eu nu-s sanatoasa...am doar vreo 35, in conditiile in care eu chiar nu mai am unde sa ma extind :)
Aha, de-aia ii muti la mine pe aia de care te-ai plictisit, sa le faci loc astora noi :rofl: :rofl:
 

bradut

Well-Known Member
:rofl: Vad ca am multe colege de suferinta! :rofl: Si, dupa cele citite, imi dau seama ca am cazut din top 3! :rofl: :rofl:

Spor la gropi, la toata lumea! :tavalit:
 

nick1971

Active Member
:tavalit:
ma gandeam sa ma apuc deja, dar trandafirii existenti vad ca prind viata, n-au de gand sa plece la culcare, deci nici furnizorii nu se vor apuca de treaba, asa ca e timp :)
 

geodezia

Well-Known Member
na pai mai faceti comenzi ca sa va inmultiti gropile ... na ca acu sunt lecuita .. stau cuminte .. :cool:
 

carla

Active Member
La mine totul e sub control :) Am trei solutii: 1. sa scot tot gazonul si sa plantez trandafirii cu alei de pietris printre ei, un fel de labirint le-am spus copiilor, ca sa nu se supere ca raman fara teren de joaca :oops: 2. Sa pun trandafiri si in spatele casei, zona unde am doar vreo 4 ore de soare, deci cam insuficient pentru ei dar asta e, solutie de criza. 3. Sa mai pastrez ceva gazon si sa cultiv trandafiri bonsai :rofl:
Si am sperante ca la anul voi primi o gradina mai mare, unde sa ma pot juca la pensie (daca o s-o prind vreodata :|) si unde imi voi muta o parte din trandafiri. Am gasit un teren la 40 km de mine, dar inca sunt in negocieri :roll:
 

anasstasia

Active Member
Bravo Carla, sa se finalizeze cu succes tranzactia!
Si la mine trandafirii sint pe siruri, paralele cu casa. Inainte erau rinduri de vie, acum sint rinduri de trandafiri. :rofl:
 

R@MONA

Active Member
Fetelor, stati bine totusi! Macar aveti unde-i planta ! Ca scoateti gazonul, via, sau mai stiu eu ce, tot gasiti voi o solutie! Dar eu? :x :x :x Am vreo 35 de trandafiri de pus( pe putin), dar nu am unde! :x :x La tara nu ii mai pun, ca oricum nu mi-am facut gradina mea, iar la socrii nu mai vreau, ca mi-au zis ca dau banii pe buruieni :evil: :evil: si oricum imi e peste mana, nu merg des la tara, o data la 2 luni, 3 chiar si pierd tot spectacolul! Singura solutie care imi vine in minte e sa-i pun in gradina nasei mele, are 1000 de metri la 10 min de blocul unde stau eu, unde are 3 solarii ; asa ca gasesc eu pe acolo loc! :x :x :x Mai ca ma apuca rasu',plansu'! :rofl: :rofl: :rofl: :cry: :rofl: :rofl:
 

anasstasia

Active Member
Of, Ramona, grea boala avem. Eu de aceea mi-am stabilit concediul in luna iunie, sa prind prima inflorire....ca ii vad atit de rar....
 

R@MONA

Active Member
Te cred ca iti e foarte greu! Eu avem niste emotii cand eram la tara si trandafirii de la bulgar sau clematitele aveau boboci! Ma uitam de mii de ori intro zi si ma rugam sa se deschida naibii bobocul ala mai repede sa apuc sa-l vad! Si al naibii boboc , dupa ce plecam se deschidea! :x :x :x
 

anasstasia

Active Member
:rofl: :rofl: :rofl:
Stiu ce spui. De cite ori nu am gasit trandafiri cu florile ofilite si eu nici acum nu stiu cum infloresc acei trandafiri. Au grija vecinii sa-mi spuna cit de frumoasa este curtea :rofl:
De clematite nu mai spun nimic...De la majoritatea o floare nu am vazut...
 

gabrielais

Active Member
anasstasia a spus:
:rofl: :rofl: :rofl:
Tu ai pus gazon si acum pui trandafiri in locul lui? :rofl: :rofl: :rofl:
da, ca pe vremea plantarii gazonului nu eram dusa cu pluta... :rofl: :nu-mi_place:

nick1971 a spus:
:tavalit:
gabriela, m-ai declasat :rofl:
Imi pare rau. :rofl: ..dar chiar si-asa eu zic ca ne ingramadim cumva cu totii pe podium...asa cum ingramadim si trandafirii in gradina :rofl: :nu-i nimic: :giggle:
 

nick1971

Active Member
da, multumesc! :D
si e ditamai floarea, nu am facut poza tufei, 2 bete ca nu mai avea frunze si o floare intre ele, asa arata, oricum ii voi face in week-end ca mai are 2 boboci
 
Sus