Trandafiri Lottum

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Deci asa arata floarea! Super, Ika!
Al meu are 3 boboci si, la fel, am fost sigura asta iarna ca a murit tot pentru ca ramurile erau maronii. De-abia astept sa-l vad inflorit!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Nick si Victoria sunt superbi! Atatea forme si culori splendide, e o placere sa-i privesti! :D

Si la mine cateva floricele din comanda Lottum:

Primul e Sombreuil, are un parfum foarte placut fructat si parca vanilat in acelasi timp, nu foarte intens.
Grace e tot mai infloricioasa...
Sunt putin dezamagita de CPM: florile nu se scutura in momentul in care se trec... dar poate or arata asa din cauza ploilor interminabile...

Ultimele poze vi le las voua pentru identificare... :)


 

bebe Iris

Active Member
Oaaauuuu Nick! sa-ti traiasca! Sunt super!
La fel si ai tai Victoria...Carmen tu ma enervozezi deja, nu mai e nevoie sa-ti spun nimic :rofl: , sunt superbi!
Eu mor de dezamagire, iata floarea de la Cardinal de Richelieu:
http://bebeiris.sunphoto.ro/Trandafiri_2012/73639565
In rest, sunt ok:
Chippendale:
http://bebeiris.sunphoto.ro/Trandafiri_2012/73639328
(in realitate este mai somon, decat portocaliu...poate reusesc sa fac ziua o poza fara blitz)
Crown Princess Margaret:
http://bebeiris.sunphoto.ro/Trandafiri_2012/73639632
(e o idee mai inchis decat in poza)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Foarte dezamagitor Cardinalul. Ceva nu prea se potriveste... e prea roz. Parca in nicio poza de pe HMF nu-i chiar asa. :?
 

bebe Iris

Active Member
Sper sa constat o eroare in notitele mele...dar slabe sanse, pentru ca eu nu am plantat nimic asa de roz :p
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Caramell a spus:
Nick si Victoria sunt superbi! Atatea forme si culori splendide, e o placere sa-i privesti! :D

Si la mine cateva floricele din comanda Lottum:

Primul e Sombreuil, are un parfum foarte placut fructat si parca vanilat in acelasi timp, nu foarte intens.
Grace e tot mai infloricioasa...
Sunt putin dezamagita de CPM: florile nu se scutura in momentul in care se trec... dar poate or arata asa din cauza ploilor interminabile...

Ultimele poze vi le las voua pentru identificare... :)


ultimele poze = Tradescant ?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
nick1971 a spus:
Caramel, cu necunoscutul ma omori :visator: imi place foarte mult
sannamaria a spus:
ultimele poze = Tradescant ?
Da, este chiar Tradescant, care nu inceteaza sa ma surprinda in cel mai placut mod.
Acum are florile de un grena roscat, e o placere sa-l privesti. Trebuie neaparat sa-i dedic un topic special. Merita, chiar daca e un trandafiras foarte tanar.
 

cristinaf

Well-Known Member
Sigur Tradescant, intotdeauna trei flori pe o ramura. :D
Toti sunt frumosi, dar Janet mi-a ramas la inima, si suferinta e mai mare, ca nici nu o am. :rofl:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Caramell fa topic sa avem ,chiar merita ! :-)
eu am avut butasi la inradacinat cu lastari ,dar mi-a murit cu succes sapt trecuta :roll:
 

gabrielais

Active Member
Sus