Trandafiri Lottum

gabrielais

Active Member
Gabiuta a spus:
I-am facut acum o poza ca s-a deschis complet:
Gabiuta, e superb!! Acum stiu ca va merita sa il astept, chiar daca nu va face flori decat la anul...La cum arata sarmanul...nu sper sa vad si flori anul acesta :rofl:
 

belisima

Well-Known Member
mini edenrose pus in primavara ,de la olandez,a facut boboci :eek:
stiti si voi cat de amarati au venit cei din primavara,ma bucur si ma enervez cand ma gandesc ca cei din toamna nu mi-au supravietuit :? probabil ca iarna grea le-a pus capac.abia astept sa il vad inflorit :) mai am si un butasel prins de edenrose,dar la cat e de mic cine stie cand va face flori...sunt curioasa care e diferenta dintre mini edenrose si edenrose.
 

nicol

Member

cristinaf

Well-Known Member
Uita-te la ghimpi. Pat Austin ii are mari, in timp ce Lady Emma Hamilton ii are mai mici si rari. Primele flori nu prea arata realitatea in cazul englezestilor.
 

R@MONA

Active Member
A cumparat cineva trandafirul Charles Austin de la lottum? Daca il aveti prin gradini, cum arata "pe viu"? :)
 

radu

Member
Yellow Charles Austin ? L-am comandat eu ! Inca nu are bobocii deschisi, si mai tb sa astept . Daca vrei o sa-i fac o poza !
 

R@MONA

Active Member
Sunt diferiti ?Oricum, te rog sa-i faci o poza cand va inflori! :) Multumesc!!!
Am vazut in albumul cuiva din Polonia o poza cu Charles Austin si mi-a placut trandafirul , am vazut si ca e la lottum , de aceea intrebam:
 

R@MONA

Active Member
Da, ai dreptate; banuiam eu; ma refeream la primul! :rofl:
Nu, nu am stare; si nici nu am mancat ciuperci!!!! :rofl: :rofl: :rofl:
 

nicol

Member
R@MONA a spus:
A cumparat cineva trandafirul Charles Austin de la lottum? Daca il aveti prin gradini, cum arata "pe viu"? :)
Il am eu de anul trecut. A facut cateva floricele. Pe mine nu m-a prea impresionat, mi s-a parut cam spalacit. Il astept sa infloreasca anul acesta. Poate va arata altfel! :)
 
Sus