Trandafiri ghia_don

ghia_don

Active Member
Dupa ploaia de aseara, cind am avut 10 cm de apa in curte, aproape toti trandafirii erau azi cu nasul in pamint. :(
Pe Charles Austin, fiind piticut, chiar a trebuit sa-l spal cu dusul inainte de sedinta foto :rofl: ..Il fotografiasem si inainte de ploaie, dar nu era inflorit la maxim, iar acum e cam ciufulit dar culoarea e tot superba :D ..

Tufa de Sharifa Asma s-a facut o frumusete si e abia in anul doi din butas

Iar Angela promite mult anul asta :indragostit:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Minunati toti trei! Intr-adevar, Charles Austin are o culoare deosebita, este foarte frumos inca de la prima floricica!
 

bradut

Well-Known Member
Doina, Angela arata minunat. Am prins-o si eu, din butasi, acum vreo 2 ani, insa mai am de asteptat pana se face o tufa frumoasa, asa cum este a ta.
 

Dea

Active Member
Incantatori!!
Imi place culoarea lui Charles Austin, chiar si dupa ploile din ultimile zile! Poza cu Angela, este una de revista!! :clap:
Sharifa Asma, are o delicatete aparte! Cu siguranta se va dezvolta frumos si in continuare! :D
 

ghia_don

Active Member
Si altii... :)
Mainzer Fastnacht si Winchester Cathedral, Mainzer, 2 necunoscuti, si galbenul miniatur

Negriciosul fara nume, Crimson Glory, Princess of Wales, General Stefanik,

In loc de Cardinal, alt necunoscut, Foc de tabara, Rossarium Uetersen cu Westerland si Coral Dawn

Westerland, Mainzer cu Cathedral, un miniatur marunt , Coco

madam Isaac Pereire
 

elianna

Well-Known Member
Foarte frumosi. Probabil mai urmeaza si altii :) Le mai stii numele la toti sau consulti lista? Eu i-am lasat cu eticheta sa nu-i incurc :)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Ghia ca de obicei numai frumuseti!
Sa iti traiasca!
Imi place enorm Angela si m-a cam speriat faptul ca ar putea sa creasca atat de mare.Eu am prins acest trandafir din butasi acum vreo 2 ani si daca se va face atat de mare va trebui sa-l mut urgent ca ne va incurca rau pentru ca e aproape de o zona de trecere.
In rest imi place mult si ideea cu scaunul.
 

ghia_don

Active Member
claude a spus:
Doina, nu pui tu niste nume, te rog :) Nu de alta, dar sa stiu ce caut ;-)
Gata, am notat .. :D
Sa stii Emilia, ca nu trebuie sa ma mai uit la etichete :D , dupa ce infloresc odata stiu cu cine stau de vorba :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mersi! :) Deci...mi s-au blocat ochii pe Negriciosul fara nume si pe frumuselul acela de Coco :rofl: Nrgticiosul e parfumat? REmonteaza? Cat e de inalt? Spune tot! :)
 

ghia_don

Active Member
Negriciosul e parfumat si remonteaza foarte bine daca nu e uitat la udari pe vreme secetoasa, in schimb se ard rau florile la soare, ar trebui cumva plantat la semiumbra. Nu creste mai inalt de 60-70 cm. Daca vrei butasi iti trimit dupa ce se trec florile.. :D Pe Coco l-am luat acum in primavara de la Maria si ii mege super :)
 
Sus