Trandafiri ghia_don

anasstasia

Active Member
Claude, trandafirul Braithwaite (auscrim) il au cei de la Multe Plante. Eu il vreau maxim si incerc sa ma combin cu cineva din Bucuresti sa-l cumpar. Il au la 15 lei, este ok pretul. Transportul costa 28 lei. Daca ar fi impartit, ar fi super ok.
 

bradut

Well-Known Member
ghia_don a spus:
Cred ca nu...eu anul trecut am pus butasi si dupa 25 octombrie, dar depinde de vreme...pot sa-ti trimit butasii si saptamina viitoare, n-ar fi o problema pentru mine... :D
Ar fi minunat saptamana viitoare! :indragostit: Doina, iti trimit un pm.
 

ghia_don

Active Member
Pentru ca a inceput un nou sezon al trandafirilor , nu pot sa nu ma laud si eu..oleaca :)

Persian yellow, Sharifa Asma, negriciosul necunoscut,



Rumba si Rapsody in Blue la prima floare din butas

 

elianna

Well-Known Member
Wow! m-ai ametit! Persian yellow e o tufa dementiala! N-am vazut asa o frumusete niciunde in realitate si galbenul nu e culoarea mea preferata! Felicitari!
 

daisy111

Active Member
:eek: Wow!!!Nu am mai vazut o asemenea monstruozitatate extrem de frumoasa!!! :indragostit: Toti sunt frumosi!!! :clap:
 

Dea

Active Member
Are si de ce sa atraga toate privirile!! Superb trandafir, pacat ca are doar o singura inflorire pe an.
 

adrianam

Well-Known Member
Este sploendid iar galbenul mie imi place foarte mult. Am pus si eu ochii pe el, dar am ezitat tot din cauza ca are un sigur val de inflorire.
Cam cat dureaza inflorirea?
Adica de cand deschide primele flori pana la ultimele?
 

bradut

Well-Known Member
Doina, ce frumos arata Persian Yellow! :indragostit: Sa stii ca si cel pe care l-am primit de la tine are boboci. Abia astept sa se deschida. Multumesc muuult! :hug:
 

gabrielais

Active Member
ghia_don a spus:
Pentru ca a inceput un nou sezon al trandafirilor , nu pot sa nu ma laud si eu..oleaca :)

Persian yellow, Sharifa Asma, negriciosul necunoscut,



Rumba si Rapsody in Blue la prima floare din butas


Doina, superbi!!! negriciosul seamana cu Louis XIV :) A inflorit si la mine dar mai studiez ;-)
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Persian yellow si Rumba sint foarte frumosi. Despre Persian Yellow: E parfumat ? E remontatnt ? Banuiesc ca e catarator.... e corect ? Cit de mare se face ?



ghia_don a spus:
Pentru ca a inceput un nou sezon al trandafirilor , nu pot sa nu ma laud si eu..oleaca :)

Persian yellow, Sharifa Asma, negriciosul necunoscut,



Rumba si Rapsody in Blue la prima floare din butas


Iata ce a inflorit si la mine in ultimele sapatamini:

 

liliann

Member
ti-ai luat trandafirul pana la urma?
daca nu, vreau si eu cate ceva de pe acel site, si sa impartim costul cu transportul :)
si nu e nicio graba cu comanda.....poate fi si in toamna


anasstasia a spus:
Claude, trandafirul Braithwaite (auscrim) il au cei de la Multe Plante. Eu il vreau maxim si incerc sa ma combin cu cineva din Bucuresti sa-l cumpar. Il au la 15 lei, este ok pretul. Transportul costa 28 lei. Daca ar fi impartit, ar fi super ok.
 

ghia_don

Active Member
Geo, Persianul nu e nici parfumat, nu e nici remontant...inflorirea dureaza cam trei saptamini, dar nu conteaza la cit e de frumos :D ..

Liliann, cred ca ai gresit topicul ;-) ..
 

ghia_don

Active Member
azi.. o motzata Winchester Cathedral :) , prima floare la The Prince si Perla Transilvaniei ,


si trei fara nume dar la fel de frumosi ;-)



Negriciosul ala tare se mai arde de la soare, cred ca la toamna trebuie sa-l mut.. :nu stiu:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ce haios e Winchester asta, cum mai are el nostalgii dupa mama lui si trage cate-o floare motata cu roz :rofl:
 
Sus