Trandafiri ghia_don

ghia_don

Active Member
Pentru ca n-am mai postat de mult, va arat doar citeva infloriciuni din butasii de anul trecut ca sa va bucurati impreuna cu mine :)
Zburlici, Coralin, L.D. Braithwaite



The Fairy, W Shackespeare, Sharifa Asma
 

IULIA

Active Member
bravo, tine-o tot asa.
cit timp i-ai tinut cu petul in cap? ca am pus si eu vreo 10.....
 

ghia_don

Active Member
Sint butasi pusi toamna trecuta prin octombrie...iar cu pet i-am tinut pina prin mai...
Tu daca ai pus butasi anul asta, nu umbla la ei pina la primavara viitoare..
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
ghia_don a spus:
Pentru ca n-am mai postat de mult, va arat doar citeva infloriciuni din butasii de anul trecut ca sa va bucurati impreuna cu mine :)
Zburlici, Coralin, L.D. Braithwaite



The Fairy, W Shackespeare, Sharifa Asma
Felicitari, Doina! Cat de repede au inflorit, sunt minunati! :D
 

ghia_don

Active Member
L-am cumparat cu 2 lei de la reduceri, doar pentru ca era format ca pomisor, cu altoiul cam la 20 cm pe tulpina..N-ar fi meritat nici atit la cit de plin era de paianjeni rosii , cu frunze galbene si fara flori...dar i-am dat o sansa si l-am plantat in gradina.
Acum imi pregateste ceva surprize :)

 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Vai, Doina, eşti o norocoasă! Chiar i-am admirat şi eu weekendul trecut într-un supermarket. Erau aproape 40 de lei aici.
Să ai parte de el. S-ar putea să necesite protecţie peste iarnă.
 

ghia_don

Active Member
40 ?? :eek: Chiar sint norocoasa ca si-a revenit spectaculos :)
Sigur trebuie sa-l infofolesc la toamna, vreau sa-l am si la anul :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Da, chiar asa. M-am învârtit puţin pe lângă ei, dar nu îmi permiteam o asemenea suma, asa ca mi-am luat gândul, căutându-le tot felul de defecte :rofl:
 

Dea

Active Member
Superb Doina! Cred ca iti pregateste o surpriza deosebit de frumoasa!!! Sa ai parte de el si la cat mai multe flori!!
 

elianna

Well-Known Member
Felicitari Doina. Nici un rateu, se vede ca ai mana buna :) si la ce primesti si la ce dai (iti explic mai tarziu ca as fi off topic)
 

IULIA

Active Member
sa ai grija, iarna nu trec neinfofolitzi bine de tot. eu am avut 4 de anul trecut si cu tot cu invelis mai am 3.
 

ghia_don

Active Member
Incepe sa semene a trandafir englezesc :)
Leonard Dudley Braithwaite la a doua floare



Prima floare a fost mult mai mica si cu mai putine petale, acum i se simte si parfumul de la distanta :D :D .Imi place de nu mai pot, mai ales ca e inflorita de 4 zile si inca arata bine..
 

ghia_don

Active Member
Azi, o floare superba la Coral Dawn Imi place acum ca are florile perfecte, vara tare se mai ard de la soare...
Si mini-ul cumparat la reducere s-a facut tare frumos :)
 

Rose

Active Member
Sunt foarte frumosi! Mi-am luat si eu un "Coral Daw" la punguta toamna trecuta si, pe cuvant daca-mi dau seama care este. A inflorit unul din cei noi un roz in forma de cupa dar era parlit de numa-numa cand am ajuns eu, nu cred sa fi simtit ceva parfum.
 

bradut

Well-Known Member
Splendida floarea de Coral Dawn! Mi-e asa de ciuda ca am dat-o in bara cu trandafirul asta... . Am luat 3 anul trecut, de la Molnar (ca sa fiu sigura ca se prinde :rofl: ), si au iesit altceva. :eek:f: Am asteptat valul 2, in speranta ca primele flori nu reflecta bine realitatea, dar in zadar: a facut tot flori de un roz aprins si cu petale mult mai putine decat ar fi fost cazul. Mai bine-l comandam de la olandez. :|
 

bradut

Well-Known Member
Daaa, chiar m-as bucura, Doina! :D Oare e prea tarziu daca ii trimiti impreuna cu Rosa foetida?
 

ghia_don

Active Member
Cred ca nu...eu anul trecut am pus butasi si dupa 25 octombrie, dar depinde de vreme...pot sa-ti trimit butasii si saptamina viitoare, n-ar fi o problema pentru mine... :D
 
Sus