Trandafiri Anasstasia

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Cred ca o sa ne cheme sa o admiram(gradina,normal!) mult mai devreme decit pensia :)
Eu astept desi nu am rabdare multa :wink: :rofl:
 

anasstasia

Active Member
Asa arata "tara" mea in aceasta perioada:
http://anasstasia.sunphoto.ro/casa_de_la_tara_2012

Toate pozele sint de ieri si de astazi.
Am reusit in sfirsit sa vopsim cerdacul, insa mai este necesara "o mina". Am plantat trandafirii (sa ma ajute Dumnezeu sa se prinda), clematitele, tufanelele, un crin hosta, am mai plivit din brusturi. Am stropit un trandafir care este DEJA afectat de patare neagra, in rest i-am lasat in pace. Dupa ce am frezat pomii data trecuta, am constatat ca nu sint zone afectate si de asemenea nu i-am mai stropit.
 

Rose

Active Member
Am vazut ca iti doresti trandafirul Oranges and lemons. Eu am primit de ziua mea un fir de trandafir asemanator cu ce-ti doresti tu

Poti incerca in florarii(flori taiate), desi stiu ca ai timp sa te ocupi de "prins cu sticla".
 

dancoman

Member
NicoletaDaniela a spus:
Am vazut ca iti doresti trandafirul Oranges and lemons. Eu am primit de ziua mea un fir de trandafir asemanator cu ce-ti doresti tu

Poti incerca in florarii(flori taiate), desi stiu ca ai timp sa te ocupi de "prins cu sticla".
Eu nu am vazut in nici o florarie acest trandafir...la pamant cu el Nicoletaaaaaa!! :rofl:
 

Rose

Active Member
dancoman a spus:
NicoletaDaniela a spus:
Am vazut ca iti doresti trandafirul Oranges and lemons. Eu am primit de ziua mea un fir de trandafir asemanator cu ce-ti doresti tu

Poti incerca in florarii(flori taiate), desi stiu ca ai timp sa te ocupi de "prins cu sticla".
Eu nu am vazut in nici o florarie acest trandafir...la pamant cu el Nicoletaaaaaa!! :rofl:
Dane, asta am si facut! :rofl: Acum ramane de vazut daca am sanse!
 

anasstasia

Active Member
Gataaaaaa. Am terminat de sortat si aranjat aproape 900 de poze. Aici va prezint doar pozele cu caracter general si voi posta punctual la fiecare topic in parte.
La semnatura am link-ul care va duce catre toate pozele mele si mai vechi si noi. Daca vreti sa vedeti pozele de ieri si astazi veti vedea ca in dreptul fiecarei poze este scrisa data 02 sau 03.06.2012.

De la pagina 6 pina la pagina 14 sint poze noi:
http://anasstasia.sunphoto.ro/casa_de_l ... 12/pagina6
 

Rose

Active Member
FELICITARI!!!! M-am blocat pur si simplu cand am vazut ce ai tu acolo! Imi pare bine ca ai ajuns la tara, asa ne bucuram si noi alaturi de tine pt minunatele flori!
 

victoria222

Active Member
Si eu sunt impresionata, Anastasia, de ce frumos ti-au inflorit toti trandafirii. Incep sa te rasplateasca pentru toata pasiunea pe care o ai pentru ei. Imi imaginez ce frumos miroase deja acolo!Felicitari!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Cred ca ai fost superincintata de ce ai gasit....bravo si la cit mai multi infloriti sa iti bucure sufletul :D
 
Sus