Trandafiri Anasstasia

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Felicitari, Oana! Acum am inteles cum reusesti tu sa faci comenzi atat de mari de trandafiri. Ma gandesc serios sa renunt la ale mele, de la anul ma abonez la tine pentru butasi :rofl:
Va fi un vis gradina ta peste cativa ani! :visator:
 

anasstasia

Active Member
De aceea am pus si poze de ansamblu, sa vedeti ca INCA mai am loc. In 2 ani insa....oricum am pus gind rau citorva trandafiri pe care ii am in curte. :)
 

elipopa

Active Member
foarte frumos la tine in gradina!! bine ca mai ai spatiu, la mine e plin deja, ma gandesc sa ma extind in livada :) :)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Iti raspund eu, e Rhapsody in Blue. Trece-l pe lista daca nu cumva il ai deja in gradina :D
 

anasstasia

Active Member
Am si uitat ca i-am cumparat si pe aceia :rofl: :rofl: :rofl: Nu stiu, pentru ca am uitat pe unde i-am plantat si nu i-am scos total de sub musuroaie sa mai vad etichetele. Din comanda bulgarului facuta impreuna 2 din 3 sint morti. De fapt e posibil ca si cel de-al 3-lea sa fie mort, insa nu mai stiu eu unde l-am plantat.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Stiu pe cineva care ne ruga sa scriem si denumirile floricelelor :)
Sunt superbi, felicitari pentru ei!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai eu ecred ca e cel cumparat de la bulgar sub numele de Ca,ille de Rohan, de care nu e sigura ca e el :?
 

anasstasia

Active Member
claude a spus:
Pai eu ecred ca e cel cumparat de la bulgar sub numele de Ca,ille de Rohan, de care nu e sigura ca e el :?
Este cumparat de la sirb si este unul dintre preferati. Da, inca nu stiu sigur ce este.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Frumoasa totusi variegata asta italianca, desi eu m-am incapatanat si am tot ocolit-o :mrgreen:
 

anasstasia

Active Member
Am inteles ca e mai fitoasa, insa florile sint de maaare efect.

Sa continuam....
Un frumos necunoscut:


De asemenea necunoscut:


Banuiesc ca e Ferdinand Pichard



Honore de Balzac


 
Sus