taierile trandafirilor

v.cristina

Active Member
draga iulia nu-mi da idei ca acu dau navala farmacie sa iau anticonceptionale ..oricum daca intradevar functioneaza este o idee super :eek: :eek: :eek: si sper ca trandafirii tai sa ii gasesti ok! inteleg cat de dura este lupta cu frigurile din zona :) :)
 

iulia.bv

New Member
Merci tare mult Cristina ! Sa dea Domnul !
Eu am mai pus inca o serie de "dopante " si pe sfarsitul lui august , cand o fost o furtuna tare mare si m-am gandit ca s-au spalat de la ploaie si mama pastilelor.
Acum plec spre aeroport si abia vineri ajung acasa !Am mari emotii sa imi revad copiii cu patru labute si floricelele . Toata ziua sunt pe telefon sa ma asigur ca totul e bine . Se pare ca pe la Brasov lalele se pregatesc sa infloreasca chiar de Paste :)
Numai Bine!
 

v.cristina

Active Member
intradevar ai dreptate ..inca nu au inflorit lalelele toate ...sigur de Paste or sa fie senzationale ...drum bun!!
 

mg

Member
Poate ma ajutata cineva , acum , si cu o idee , ce anticonceptionale sa cumpar ! :)
 

v.cristina

Active Member
mihai63 a spus:
Eu unul ma simt depasit :eek: ,chiar ce marca o fi mai indicata?
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:


se pun anticonceptionale si la trandafirii plantati in aceasta primavara sau numai la cei mai batrani -iesiti la menopauza?????... :rofl: :rofl: :rofl:
 

iulia.bv

New Member
Sarbatori Pascale fericite la toata lumea! Abia astazi mi-au reparat linia de internet , deh in saptamana mare nu lucreaza nimeni javascript:emoticon(':twisted:'):rofl:macar sa taie si ei de la abonament o saptamana dar asta nu se va intampla vreodata !
Eu am luat la trandafiri rigevidon , astea erau cele mai ieftine la o farmacie de la Eliana Mall , nu am avut probleme , farmacista era de treaba a ras un pik cand a aflat ce vreau sa fac eu ele dar asta e !
Mirelush deosebit de frumoasa si aranjata gradina ta ! Toate felicitarile !
Eu dupa ce mi-am taiat trandafirii i-am ingropat cu baliga ..toate bune si frumoase , sunt plini de lastari sanatosi numai ca am o mare problema . Mi s-a umplut gradina de pir si buruiene de la baliga cred...Ce ma fac acum ? am incercat sa mai scot la mana din buruieni dar in vreo cinci ore de munca abia am reusit sa curat jumatate din gradina din fata ...Exista cumva un ierbicid bun cu care sa stropesc printre trandafiri si flori care sa distruga numai buruienile dar sa nu imi atace si trandafirii si florile ?
 
Sus