Sieberz

George

Member
Vreau sa va spun ca in cele din urma koelerica glauca si-a revenit, a crescut si chiar mi-a inflorit, din pacate planta nu se deosebeste prea mult de o iarba obisnuita.
 

nick1971

Active Member
George a spus:
Vreau sa va spun ca in cele din urma koelerica glauca si-a revenit, a crescut si chiar mi-a inflorit, din pacate planta nu se deosebeste prea mult de o iarba obisnuita.
a mea abia anul asta infloreste, deci ai fost baftos ca infloreste deja :D
 

nick1971

Active Member
mymo a spus:
Eu stiu doar ca muscata aia galbena,nu-i galbena....e un crem usoooor galbejit,am vazut cu ochii mei...amandoi :rofl:
:) ochisorii tai tare bine vad :rofl:
a inflorit in sfarsit, o sa pun poza dar s-o ingalbenesc un pic :rofl:
 

magda

Active Member
Moderator
Am vazut ca a comandat Nick1971 si as vrea si eu sa cumpar, binenteles daca arata cat de cat ca in poza.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: o radacina de rubarba 9.60 euro????Pai va trimit la babuta din Brasov si o luati cu un sfert de pret......
Oricum multe din preturi sunt cam.........sarite :D
 

victoria222

Active Member
Presco, al meu a inflorit roz dar nu e nici pe departe abraham darby :x Mi i-au incurcat pe toti :( Am comandat 4 dar nici unul nu e ce trebuia. Noroc ca s-au incurcat in favoarea mea cu un trandafir care trebuia sa fie galben de parc si care e Graham thomas
 

presco

Active Member
Si e parfumat? Si al meu sper sa fie tot Graham dar nu are parfum deci s-ar parea ca nu e. Eu am comandat doi Graham Thomas nu s-a prins iar abraham Darby e galben. Eu sigur nu i-am incurcat caci le-am lasat etichetele. Pune te rog o poza cu al tau cand ai timp.
 

nick1971

Active Member
am avut incredere totala in ei, tot ce am luat anul trecut a fost intocmai, in schimb in primavara asta... plantele de balcon nu au culoarea din catalog, iar la trandafiri i-au incurcat de tot. eu in loc de belinda am frumoasa din berlin si il astept cu sufletul la gura pe cel mov sa vad daca e ce trebuie si mai am vreo 2 care inca nu au inflorit sa vad daca e ce trebuie
 

diana999

Active Member
si eu care m-am suparat ca un trandafir cumparat din obi, mi-a inflorit de un galben palid, inloc sa fie un galben intens. totzi mint? daca si cei de la siebertz sunt neseriosi ........mi-e groaza sa mai cumpar dupa poze...
 

victoria222

Active Member
Presco, este parfumat si infloreste abundent dar se trec florile foarte repede. Dar in curand incepe sa infloreasca a doua tura. Uita-te la topicul Colectii din sectiunea trandafiri si o sa-l vezi e primul :D
 

presco

Active Member
Multumesc pentru raspuns. Si al meu arata la fel dar poate nu a fost la fel de parfumat caci atunci cand l-am mirosit era dupa ploaie.
 
Sus