Sieberz

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Am promis mai demult sa va atat poze cu plantele cumparate in toamna de la Sieberz si pe care le-am plantat direct in gradina, fara protectie peste iarna. Toate au trecut cu bine peste geruri si zapada:

Mac oriental:


Fucsia de gradina:


Iarba de pamapas:
 

presco

Active Member
Aha, merci...Eram curioasa cat de mare e planta si daca au trimis-o la ghiveci. Mie imi pare rau ca nu am comandat o buddleja flower power..
 

nick1971

Active Member
nu e foarte mare, e la ghiveci, am facut poza dar nu am aparatul acasa, am inteles ca, creste repede... acum sa vedem
flower power era mai scumpa :)
 

presco

Active Member
Da asa este era mai scumpa dar tot imi pare rau dupa ea. Nu am comandat-o pentru ca am crezut ca buddleja pe care o aveam in gradina a inghetat dar zilele astea a inceput sa dea din radacina... :D De acum la anul... Sa ti se prinda toate plantele! :D
 

v.cristina

Active Member
astia cred ca fac misto de mine: am facut o camanda in 17 martie si nici pana acum nu a sosit

inainte de sarbatori le-am trimis un email si mi-au spus ca dupa Pasti :gandit: :gandit: :gandit: i am zis ca nu mai comand la ei tocmai datorita faptului ca te tin atata :x :x :x
 

sarselia

Active Member
Moderator
Cristina comanda mea a fost data pe 25 februarie si nici pana acum nu am primit-o.
Dar in mailul primit ziceau ca o vor onora la sfarsitul lunii aprilie pentru ca am comandat si plante sensibile la frig.
Acum nu stiu ce sa mai zic dar tot astept....
 

nick1971

Active Member
v.cristina a spus:
astia cred ca fac misto de mine: am facut o camanda in 17 martie si nici pana acum nu a sosit

inainte de sarbatori le-am trimis un email si mi-au spus ca dupa Pasti :gandit: :gandit: :gandit: i am zis ca nu mai comand la ei tocmai datorita faptului ca te tin atata :x :x :x
depinde ce ai comandat, nenea care mi-a adus coletul zicea ca de 2 saptamani tot cara la colete de la sieberz, acum sunt deja 3 saptamani :D
 

nutilepadat

Active Member
Si eu i-am contactat telefonic pe cei la Siberz in legatuta cu partea a 2 a din comanda si mi-au raspuns ca vor ajunge pana la sfarsitul saptamanii viitoare.
 

elipopa

Active Member
am primit si cea de-a doua parte a comenzii, in general sunt multumita,dicentra pe care am dat 22 ron e cam anemica , are decat 2 frunze, dar are si un lastar cu boboci florali, sper sa am parte de ea!!! si floarea de ciocolata arata cam rau, sper sa le salvez pe ambele!
restul arata bine si in plus la comanda de 3 cyclamen peren am mai primit in plus inca un plic , deci am 6!!! :) :) abia astept sa-i plantez sa vad ce o sa iasa!!!
O colega a avut in plus si surasul din zanzibar(suzana cu ochii negri) care arata foarte bine si avea si boboci florali!!
tot ceea ce am primit eu de la aceasta firma arata asa:
http://elipopa.sunphoto.ro/COMANDA_SIEBERZ
una peste alta ma declar multumita si o sa mai comand pe viitor la ei!!!
 

elipopa

Active Member
am uitat sa spun de cele doua muscate yellow pe care le-au primit colegele mele, cam mici pentru 22 ron , dar una avea lastari florali o sa va tin la curent in ceea ce priveste culoarea !!! am inteles din ceea ce am citit pe acest site ca nu ar fi chiar galben ci un crem!!!
 

v.cristina

Active Member
sarselia a spus:
Cristina comanda mea a fost data pe 25 februarie si nici pana acum nu am primit-o.
Dar in mailul primit ziceau ca o vor onora la sfarsitul lunii aprilie pentru ca am comandat si plante sensibile la frig.
Acum nu stiu ce sa mai zic dar tot astept....

:eek: :eek: :eek: groaznic !!
 

magda

Active Member
Moderator
Suna la ei. Pe mine m-au innebunit. Cand gasesc cand nu gasesc comanda mea. Azi mi-au zis ca nu au primit nici un e-mail de la mine si sa comand telefonic.
 

nick1971

Active Member
eu comanda am facut-o direct pe site si dupa plasare am primit confirmare, cand am avut nevoie sa-i intreb cand vine, am dat un forward sa stie despre ce comanda vorbesc :)
 

nutilepadat

Active Member
Vineri am primit si eu restul de comanda.Sunt foarte multumita,plantele sunt sanatoase, au ajuns in stare impecabila :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
:roll:
Eu inca nu am primit comanda de la ei asa ca le-am scris din nou mail.
Mi-au raspuns ca spre sfarsitul acestei saptamani ar trebui sa primesc comanda deoarece plantele pentru balcon si terasa abia acum au inceput sa le trimita.
Sunt tare curioasa daca se tin de cuvant si ce voi primi din ce am comandat ca deja la cata vreme a trecut nici nu le mai astept cu atata nerabdare ca si la inceput.
Dar va tin la curent cu noutati daca voi avea.
 

elenafles

Active Member
Am primit partea a 2-a din comanda.Mi-au trimis si cele doua plante din prima parte din comanda care erau stricate.Ma declar multumita :D
 
Sus