Sieberz

geodezia

Well-Known Member
eu am luat de calitate am fost multumita si au si iesit ce am cerut dar acum ca m-am invata cu poloneza de la cebule ..mi se pare mai ieftin si au si iesit ok
am luat cam toata gama de la ei pina sa se faca comenzile de egradini ..dar vezi nu are mai ieftin popgeo ca stiu ca are cam toti crini care sunt la sieberz si ii are mai ieftini
 

belisima

Well-Known Member
:D mersi geo!vreau sa iau setul de uriasi,popgeo nu are crini anul asta,ti-au inflorit si cei pusi in primavara de la cebule nu-i asa?as face la cebule,dar nu cred ca mai sunt doritori,nu au fost prea multumiti de calitatea plantelor in primavra....
 

geodezia

Well-Known Member
aia bulbi uriai nu am avut astimpar nici eu si i-am luat in primavara de la sieberz dar acum in toamna am participat la o comanda la cebule
in afara de hemoraclisi toti bulbii au fost super ok ..bineinteles ca eu tot crini mi-am comandat si am luat si tot ce a avut uriasi poloneza ..
cei de la sieberz au inflorit in vara asta dar nu au fost uriasi de ce sa mint au fost obisnuiti ca inaltime ..poate cumva sa se dezvolte mai bine bulbul sa se mai ingroase
am vazut la cienva aici parca prin august ca a scos niste bulbi erau cit cazmaua de mari iar la popgeo astia ajungeau la 2 m inaltime si cu multe flori bogati mari f mari
acum astept si eu sa vad ce si cum .. am plantat deja bulbi de la poloneza imi pare bine ca i-am pus acum cu ploaia asta e super ok
un hemoraclis era decedat dar restul au fost bine ..
 

nicolae68daniela

Active Member
geodezia a spus:
cei de la sieberz au inflorit in vara asta dar nu au fost uriasi de ce sa mint au fost obisnuiti ca inaltime ..poate cumva sa se dezvolte mai bine bulbul sa se mai ingroase
.
Tot pe-aici am citit si eu in primul an nu sunt uriasi, abia in al treilea an ajunge la asemenea dimensiuni.
I-am cumparat si eu acum, e coletul la posta , sunt curioasa cum arata bulbul, l-am luat la reducere 6.99 ron, sper sa nu fi luat plasa.
 

geodezia

Well-Known Member
cei luati din primavara de la cebule mi-au inflorit toti si sa stii ca toti au fost ce am cerut
stiu ca au fost fete la care nu au inflorit ce au cerut dar eu am fost tare multumita
asa ca am repetir in toamna asta ce nu am luat in primavara
 
geodezia a spus:
cei luati din primavara de la cebule mi-au inflorit toti si sa stii ca toti au fost ce am cerut
stiu ca au fost fete la care nu au inflorit ce au cerut dar eu am fost tare multumita
asa ca am repetir in toamna asta ce nu am luat in primavara
Ai facut comanda Geo la Cebule toamna asta ? Ce rau imi pare ca n-am stiut. Vreu si eu cate ceva de pe acolo ( fritilaria ,crini si ceva narcise ) . Daca mai sunt doritori hai sa prindem repede una . Eu ma ofer voluntar la comanda !
 

belisima

Well-Known Member
off topic-eu sunt dispusa sa ajut la cebule...chiar sa fac coletele daca nu sunt mai mult de 10-15 participanti :oops: ca nu am de unde sa iau cutii,si cu timpul stau mai prost ...doar sa discute altcineva cu ei......
 

geodezia

Well-Known Member
pai parca 70 de mesaje trebuia sa ai
cere acordul la Achimenes sau la Cornelia de participare la comenzi ca iti da voie
au venit de la cebule foarte repede coletul la 5 zile dupa depunere bani
bulbi au fost ok mai putin hemoraclisi
asa ca acum va sfatuiewsc sa luati bulboase
 
Sus