Rona Land

numauita

Member
Pe mine m-ar interesa niste trandafiri urcatori daca sunt convenabili ca pret. In metro am gasit la vreo 25, 30 ron parca.
 
Azi am primit comanda ce am facut-o saptamana trecuta si sunt foarte multumita atat de calitatea plantelor cat si de pretul lor.
Inca o data nota 20+ doamnei Nicoleta.
Acum abia astept sa primesc liliacul galben si trandafirii urcatori. :D
 

ACHIMENES

Member
La la la :) am primit liliacul galben in aceasta dupa amiaza, culmea este ca are deja initiati bobocii florali :D deci in mai o sa am flori :rofl: :rofl: :rofl: :hug:
 

ACHIMENES

Member
Daaaa, dar de ce ma intrebi?
Credeai ca este in ambalaj de plastic, ca la trandafiri?
Are un ghiveci urias, ca o galeata de 10 litri.
 

mihai63

Member
Am fost acum 2 zile si am cumparat vreo 10 trandafiri si am vazut si liliacul......cumva cam mic(parerea mea).....poate a primit marfa noua intre timp.
 

ACHIMENES

Member
Vrei sa spui ca era singurul?
Nu mai erau si altii?
Intradevar seamana ca o tufa de 50 cm, dar nu mai conteaza pt ca mi-l doream enorm. Am doar probleme cu spatiul....si mai trebuie sa vina si 3 bujori de Sahin, nu stiu unde ii mai inghesui si pe ei.
 

mihai63

Member
Erau mai multe ghivece,dar toate aveau mugurasi si m-am gandit ca e tarziu sa-i plantez in gradina.....am vrut sa cumpar doua ghivece :)

E in regula daca ii pun in gradina,acum?
Daca tu spui da ,ma si duc sa cumpar......sfaturile de la profesionisti sunt nepretuite :rose:
 

ACHIMENES

Member
Pai de ce sa nu-i pui, ce crezi ca se intampla?
Au balot de pamant...au
Sunt sanatosi, arata bine....ok si aici
Acum depinde de cat de mult doresti sa-l ai, eu nu mi-am dorit nimic din tot ce avea cand am fost, eu mi-am dorit ceva ce nu avea in momentul acela.
Goooo :)
 
Azi mi-a sosit o noua comanda de la ei si iarasi ma declar foarte multumita atat de calitate cat si de pret.Am luat trandafiri tufa si urcatori la 6 lei buc,liliac la 40 lei,agris si coacaz pe tija la 10 lei buc si coacaz tufa la 7,5.
Daca ar fi sa acord o nota iarasi ar fi tot aceeasi 20+.
Ii recomand cu caldura!
 

ana popa

Member
Am facut si eu azi comanda pentru un trandafir urcator si "vestitul" liliac galben, in cazul meu liliacul costa 50 lei.
 

ACHIMENES

Member
Pare un galben cam pal, oricum la al meu in cateva zile i se deschid florile, dar nu cred ca va fi un galben spectaculos......ceva spalacit, dar sper sa ma insel.
 

Sash

Active Member
In poza pare alb... :( Poate n-ar fi rau sa luati legatura cu doamna pe care am vazut ca pana acum toti au laudat-o ca poate nici ea n-a stiut ce-a vandut. Adica l-a cumparat si l-a vandut mai departe drept liliac galben fara sa-l vada inflorit. Ma gandesc ca-i faceti chiar un bine ca inseamna ca furnizorul ei nu-i de prea mare incredere...
 
Sus