Rona Land

bebe Iris

Active Member
Bine, dar clematitele nu sunt de la Rona Land...e cu totul alta treaba...a postat Geodezia aici site-ul cu clematitele, nu la furnizori clematite... :D
 

ana popa

Member
A cumparat cineva de la ei trandafir New Dawn si a inflorit ca atare?
Eu am cumparat acum 3 ani unul, a inflorit rosu si le-am spus, mi-au trimis alti trei dar din greseala au pus coletul cu ramburs si i-am platit, apoi mi-au trimis inca doi(diferiti) gratis in contul celui cumparat. Din pacate nici cei 3 care trebuiau sa fie New Dawn, nu sunt New Dawn.
 

elipopa

Active Member
si eu am luat de la ei in toamna trecuta!!
Din cei la 6 ron in loc de Double Delight am Imparateasa Farah si in loc de Kronenbourg am Kimono! multi au decedat si unii dintre ei nu au deloc floarea ca pe ambalaj, culoarea este, dar forma florii e diferita! Numai cei de tip Kordes luati de la ei au fost ce trebuia, de ei sunt super multumita, s-au dezvoltat foarte frumos si au avut deja doua-trei randuri de flori!!!
 

anasstasia

Active Member
Sint de acord cu Eli. Doar cei de la Kordes au fost ce trebuiau sa fie. In rest este doar noroc daca iti ies ce trebuie.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Eu am facut acum citeva zile comanda la ei vazind in vara o oferta.Am vorbit la telefon cu Dna Godeanu si....iata ce mi-a adus direct acasa:

http://gabiuta.sunphoto.ro/Noi_achizitii_RONALAND

Mai comandasem cite ceva dar a considerat ca trebuie sa mai astept pina se inzdravesnesc plantele.
Pentru preturile practicate plantele sunt minunate iar eu extrem de multumita.
P.S.Ultima poza este o weigela prinsa de moi :) asa ca am doua culori :dans:
 

mihai63

Member
Sa va bucuraţi de ele, stimata doamna.
Aţi facut o alegere inspirata cumparand Caryopteris,veti vedea ca vara e plin de fluturi si albine.Si funzele au un miros deosebit.
Puteţi vedea cateva poze,spun eu interesante ,pe blogul meu.
 

mihai63

Member
Cum,necum,mai trebuia sa cumpar ciţiva trandafiri :) ,aşa ca ieri am dat o fuga pana in Berceni şî am luat :
Bonanza,
Kleopatra,
Schwartze Madonna,
Rosenstadt Friesing,

Cate 3 din fiecare ca ,de trebuie sa arate bine,nu?Toţi sunt creatii Kordes.
Şi in afara de asta am rezervat şi caţiva Cupressocyparis Leylandii pentru a obţine un gard viu şi cu mult verde.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
De ce cate 3, vrei sa-i pui grupati? :?
Cu Leylandii ala s-ar putea sa ai mai mult decat un gard viu, din cate am auzit :mrgreen:
 

Rose

Active Member
Am vazut ca au AUSCOT (Abraham Darby). L-ati cumparat de la ei? Este ceea ce trebuie?
 
Sus