Plante de gradina si fluturi

IZA

Active Member
Am prins si eu bondarul acesta dar greu,greu tare ca avea o vitezaaa, nesatulul. Mirela ia vezi, te inspira la ceva poezioara poza asta?Astept astept........ :rofl:
 

mirela06

Active Member
Ei , pai atunci, tine :rofl: --- Linga floarea, Izei, tare ----- Un bondar se scarpina ---- De atita grea miscare ---- ”Si-prinde ghearele in ea. ----- Astfel poate sa-l pozeze, ---- Iza , repede, asa ------ Cum bondarul face fite ---- El si biata floarea sa. ---Astfel, am vazut si noi ---- Cum se poate face bine ----Unei flori, de un bizoi ----- Azi atit, promite maine ---- Ca iar vine pe la voi
 

irinabv

Active Member
Moderator
Mirela, pt. trompetistul asta nu ai ceva, un vers, doua, ca tare a fost harnicut in week-end.
Si daca te uiti cu atentie la ultima poza, o sa vezi ca iti si multumeste :*
 

mirela06

Active Member
Oauuu, pai trebuie ceva si asta repede pina nu-mi zboara cu inspiratia. :rofl: Oricum este atit de frumos prins in poza, ca maaa toot uit. Stai ca trebuie sa scormonesc ceva. :rofl: :rofl: :rofl:
 

mirela06

Active Member
La Irina , in gradina ----- Nu stiu de-unde a venit -----Doar din pura admiratie ------ Cica-un flutur cu reactie ------ Zbirr pe-o floare mai frumoasa, ----- Zbirrr pe alta mai aleasa ------- Si cind el s-a saturat ---- A scos limba s-ia plecat ----- Saaaracul , s-a saturat ----- Ca atita l-a pozat ---- Cic-o aripa-i pirlita ------ Si o ghiara, mai ranita ---- Nu mai vine suparatu” ------ Schimba , Irinooo, aparatuuu” :rofl:
 

IZA

Active Member
:tavalit: :tavalit: :tavalit: :clap: :rose: :rose: Ce tare este!! Cornelia, nu mai treci pe aici sa vezi cum ne tavalim de ras? Ne lasi sa " ne facem de cap"??Bravoooooo ,Mirela!!!
 

mirela06

Active Member
:rofl: :rofl: Mai Izaa, ca doar o patesc din cauza ta, daca te doare burta de ris :eek: . T-am spus ca ai voie, doar sa faci muschi la fata si abdomen . ATIT :rofl: :rofl: :rofl: Si nu ma piri la Corneliaaa :cry: :rofl: :rofl:
 

ACHIMENES

Member
Hei ce-i atata distractie pe aici :eek: ......eu nu mai am timp de facut muschi :( :( , vreti sa faceti voi si pentru mine? :oops: :(
 

irinabv

Active Member
Moderator
Mirelaaaa, te pup :* :* :* Ce poezie frumoasa i-ai facut lui trompetist. Cred c-o sa mai vina ca mai vrea. Nu le pui si pe muzica, ca am vazut ca esti artista? :wink: Eram cam nervoasa azi, dar dupa ce am citit bancurile si poezia asta m-am inveselit si ma cam doare burta de cat am ras. Va iubesc pe toate/toti. :* :hug:
 

mirela06

Active Member
Multam si sa fii fericita. Sfat de la mine , doctoritata. Ai o problema cu nervul, da-mi un semnal, fac poezie, fac bancuri, striptis,contorsionism, etc.etc.etc :rofl: :rofl: :rofl:
 
Sus