Plante de gradina si fluturi

mirela06

Active Member
Iza, te admir. Cita rabdare ai putut avea sa poti poza asa minuni.?Si drept sa-ti spun ca ai reusit asa bine ca si florile incinta prinirea si nu stii unde sa te uiti. Eu nu am cum sa prind asemenea fapturi si de aceea, invitam ca si altii, care au reusit asemenea performante ca tine ,sa ne incinte. Felicitari.
 

IZA

Active Member
:wink: multumesc Mirela!
si eu sunt curioasa sa vad alti fluturi pe la alte flori. :D
 

mirela06

Active Member
Da si cum am spus, daca si altii ar posta asa ceva, ar fi muninat. Uite asa apare ideea unu calendar cu flori , fluturi si toate bazaitoarela cara care le viziteaza. Eu una nu ma mai satur sa privesc ce ai pozat :visator:
 

IZA

Active Member
Multumesc Iris! Tare mult mi-as dori sa le cunosc denumirea. O sa caut pe internet poate ii gasesc. Pe cel din prima poza acum trei zile l-am fotografiat si nu am vazut niciodata aici acest fluture. Pe cel mare " de noapte" l-am revazut dupa mai bine de 20 de ani. A fost o supriza foarte placuta. Imi aduc aminte de copilarie si mai stiu ca aveau un loc in curtea mamei in care veneau ani la rand. Acum sunt fericita ca vin si la mine.
Chiar am sa cumpar si eu o carte despre ei. :) Astept sa vad si la voi fluturi. :)
 

mirela06

Active Member
Ce idee minunata fetelor, dar oricum Iris , nu te lasa. Poate o sa ai norocul sa ne arati si alte ginganii care viziteaza plantele. Rabdare si aparatul sa fie pregatit si gata :) iza a avut un noroc, sau flori care cred ca lea-a facut cu ochiul ginganiilor :rofl:
 

mirela06

Active Member
Oau. Alta fata cu rabdare. Doamne cit este de dulce si saraca cit se mai omoara sa stringa ea pt. stup. Este minunata. Mai poti sa faci poze ?. Toate care la vad si cred ca si ceilalti, nu pot decit visa la flori si tot felul de ginganii plimbindu-se de la floare la floare :visator: :hug:
 

IZA

Active Member
Achi, albinuta isi face treaba cu desavarsire ,iar clematisul este foarte frumos, fotografia foarte reusita. of topic:oops: , am vazut ca ai o simpatica papusa vie, si te-as ruga sa-mi spui si mie cum ai facut-o ca tare vreau si eu sa fac . S-ar bucura fetita mea mult. :) Multumesc anticipat iar daca ai scris pe undeva de ea te-as ruga frumos sa-mi trimiti unde anume s-a scris. :D
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Nu e in gradina,ci la munte.Azi am facut aceste poze:

Si o imagine cu ceea ce am cules azi:
 

IZA

Active Member
:D Cat sunt de frumosi!!! Tare mult imi plac.Sunt diferiti de cei de pe la noi. :D Felicitari pentru fotografii!!!
 

mirela06

Active Member
Doamne Iudit . Chiar ca ai avut mare rabdare, sau ai si tu atit de multi si minunati vizitatori.? Fetelor sunteti minunate si mie-mi pare rau ca nu pot si eu sa fac asa poze minunate sa pot sa va bucur si sa va fac sa zimbiti cum ne faceti voi :visator:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Nu am vizitatori.Am fost la munte si acolo am alergat dupa ei cu aparatul in mana. :rofl:
E vremea lor,probabil,pt. ca erau foarte multi fluturi.
 

mirela06

Active Member
Zamfira, multumim, chiar ca asta este de calendar. Fetelor, sunteti minunate :rose: :hug: Daca ati stii ce faceti voi?. Faceti minuni pt. ca asemenea poze te plimba printre flori si gizute, iti da multumire si fericire.
 

mymo

Active Member
Am si eu un fluturas pe care l-am salvat,a stat cuminte la mine pe mana pana cand am cautat aparatul sa-i fac poza.
 
Sus