Phalaenopsis part 3

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

puffy80

Member
Ba da, neaparat si dupa aceea voi taia tijele vechi, pt ca e destul de greu de manevrat asa. Parca e un copacel :)
 

Kati

Active Member
Puffy, jos palaria in fata "monstrului" tau! :clap: :hipnotizat:
Este foarte interesant ca rezista si cu keiki destul de mari, si mai si infloreste deasupra! Si ca are flori mari si asta e ciudat. Phalaenopsisii mei aproape toti au tije cu boboci, insa cei care dau sa infloreasca, nu au florile asa mari ca vara. La unele mi-au si cazut niste boboci, dar nu ma mai stresez demult din cauza asta, ca am destule alte motive sa ma enervez.
Si celelalte orhidee ale tale sunt foarte frumoase, felicitari!
 

angela draganoiu

Active Member
Puffy e minunat "monstruletul" tau.
vezi ca gasesti bete de mai multe dimensiuni, adica lungimi, pe la Hornbach, Praktikker si poate si Obi, nu costa mult si te ajuta. sint bete din bambus.
 

mikiduzza

Member
da...cand si-a deschis prima floare am zis ca e..."greseala" :rofl:
dar apoi cand am vazut ca si ceilalti boboci se deschid tot la fel.. :giggle:
 

lelia

Well-Known Member
Miki ,interesanta dar si foarte frumoasa ,ciudatica ta :visator: sa-ti traiasca si la fel sa infloreasca !

Adite ,superbe floricele ! colorate ,vesele ,multe ,sa te bucuri de ele ! :D
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
v-am adus cateva poze cu ce a inflorit pana acum ...
am si eu una cu un keiki si tije florale ,dar se pare ca e cam chinuita ca abia a reusit sa deschida o floare micuta ......


si preferata mea [ o am de la Kati ,de vreo 2-3 ani ,si intodeauna face doua tije ]
[ pozele nu au iesit foarte bine ,dar cred ca totusi se vede cat de superba e :oops: ]
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
claude ,da are doua tije ,dar nu stiu daca va reusii sa-si pastreze bobocii ca-i cam anemic :roll:
 

Dea

Active Member
Sannamaria, ce bogat inflorite sunt!! Iar keiki cu doua tije este de exceptie :eek: Felicitari si sa-ti traiasca! :clap:
Nick, si ale tale, atat de pline de flori!! Superbe toate, nuantele sunt deosebite! :clap: Am observat ca ai si masti de ghivece transparente, dar si colorate, cum se comporta orhideele? E vreo diferenta? Au intr-adevar nevoie radacinile lor de lumina sau e doar un mit?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus