Paulownia

happy

Well-Known Member
In poveste se spune ca printesa era rusoaica,tu esti blonda ,arbore ai,deci virtual poti fi printesa din poveste :rofl: :rofl: :rofl:
Sau poate fi cretofolina ta o mica printesa! :D
 

happy

Well-Known Member
Printesa este blonda,tu esti bruneta din Alba ca zapada si cei 7 pitici :rofl: :rofl: :rofl: :D care aveau casa scorbura unei paulownii!
 

happy

Well-Known Member
Gabiee stai linistita,le cad frunzele foarte tarziu,pe la sfarsitul lui noiembrie,si au timp sa se lemnifice pana atunci! :D
 

ovi0808

Member
Ale mele au pus stapanire pe balcon si am fost nevoit sa le mut in alta parte.

Dar cele din gradina sunt mici si amarate. E adeverat ca nu le uda decat ploaia.
 

happy

Well-Known Member
Ovi iti recomand sa-i muti in gradina,ei isi formeaza radacini puternice si la un moment dat din cauza ghiveciului nu mai cresc,sau cresc anemic.Sau ii mariti pana nu cresc 4 metri ca ai mei si te trezesti cu casa in copac! :rofl: :rofl:
 

riana

Active Member
Happy, sti cumva la ce distanta trebuie pusi fata de casa?am inteles ca fac radacini destul de mari, si ma intreb oare pot sa-l tund sa nu se faca ditamai copacul?
 

happy

Well-Known Member
Raluca stii gorunul lui Horea? :rofl: Cam asa se face si asta ,umbreste tot si nu poti sa-l tii din crestere.Daca te incurca ,gaseste-i locul in toamna asta ca pe urma nu-l mai muti! :D
 

happy

Well-Known Member
Tot acolo o sa-l pun si eu la toamna,la strada sa pun masina la umbra cand vin la gradina! :D Abia scapam de adunatul frunzelor ca sunt prea mari :!:
 
Sus