Leandru - partea a II-a

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Ghia ! sunt foarte frumoase ,cred ca din rosul ala mi-ai dat lastari anul trecut , :) anul asta sper sa-l vad ! Iar Angiolo e intodeauna frumos :D
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
De cand v-am aratat primele flori, leandrii mei s-au umplut de floricele in ciuda ploilor repetate care au patat si scuturat o parte din fiecare buchetel. Cei roz cu flori mari sunt o incantare prin culoare, marime si parfum:

Cei albi nu se lasa mai prejos:

Desi in intarziere, clasicul roz involt egaleaza scorul cu parfumul si coloarea intensa:

Iar juniorul variegat isi deschide primele flori clasice:
 

tamara

Member
Adina :clap: sunt o incantare sa-i privesti, daramite sa le simti si parfumul! Sa te bucuri de ei, sunt tare mandri! :marfa:
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Multumiri! Multumiri! Imi sunt tare dragi tot pentru ca i-am crescut de mititei, insa pentru variegat am o slabiciune! (intemeiata as zice tinand cont ca a venit de la mii de km ca simplu lastarel si a fost inradacinat la mine; in plus am eu ce am cu toate decorativele prin frunze! :) )
 

ghia_don

Active Member
sannamaria a spus:
Ghia ! sunt foarte frumoase ,cred ca din rosul ala mi-ai dat lastari anul trecut , :) anul asta sper sa-l vad ! Iar Angiolo e intodeauna frumos :D
Vrei sa spui ca al doilea e Angiolo? :dans: Eu l-am cumparat neinflorit si fara nume..deci surpriza e cu atit mai mare :) ..
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus