Lalele

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumoase, cred ca de aia le si iubim atat de tare pentru ca nu te poti hotara care-i mai frumoasa!
Ma bucur pentru voi, aveti niste gradini superbe! :clap: :clap: :clap:
 

anette_b

Member
si eu am cumparat pt gradina de la tzara lalele roz :( si cum tatal meu a venit la noi de Pasti , lalelele au facut picioare si s-au mutat in curtile vecinilor ...erau cu florile aproape deschise , le-au furat pe toate , cu bulb cu tot.
 

fixpix

Active Member
anette_b a spus:
si eu am cumparat pt gradina de la tzara lalele roz :( si cum tatal meu a venit la noi de Pasti , lalelele au facut picioare si s-au mutat in curtile vecinilor ...erau cu florile aproape deschise , le-au furat pe toate , cu bulb cu tot.
pai asa se si fura o lalea. cu bulb cu tot!
 

elipopa

Active Member
lelia a spus:
Ce frumoase sunt !!!
Eli ,felicitarii !! numai frumuseti ai in gradini !
multumesc draga mea, cele mai frumoase au trecut deja si nu am apucat sa le fac pozici, ele sunt cele mai rezistente dintre toate! sper sa mai gasesc inflorite si in gradina de la tara!!
 

victoria222

Active Member
Superbe lalelele. La mine s-au trecut toate in afara de doua galbene uriase. Anul asta nu am fost acasa in perioada lalelelor mele sa le admir asa ca le admir pe ale voastre. :visator:
 

marirogo

Active Member
Ma uit cu jind la ale voastre, ca ale mele au disparyt cu totul.. :cry: ...si-mi cumparasem in toamna de peste 100 de lei, din cele mai frumoase.
Gradina mea e invadata de rozatoare si nu pot scapa nicicum de ele...ma dispera !
 
Sus