Jasmin

Tina

Active Member
Angela, eu zic ca poate sa se intinda unde/cum vrea.. in functie de posibilitatile "proprietarului".. al meu "zburda" liber (pt ca nu ajung usor la el, fiind afara) si nu pare sa ii displaca deloc.. :wink:
 

angela draganoiu

Active Member
multumesc Tina. a crescut foarte mult de cind are garsoniera noua nu-i mai ajunge sirma cu care l-am cumparat si l-as pune pe o scarita dar nu vreau sa se supere pe mine.
 

angela draganoiu

Active Member
nu am cum sa-l dau afara, este la bucatarie unde geamul e deschis in permanenta. a crescut mult si parca s-ar vede niste boboci dar sa nu zic hop ..............
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Si la mine jasminul e fara,la umbra cu pletele-n vant.A lastarit foarte mult de cand are aceste conditii.
 

tinaM

Member
Daaaa, nu-i asa? Si bobocii care au ramas din iarna si si-au dat drumul acum, au mai multe petale; sunt simpatice floricelele asa, ciufulite.
 
D

dyayzh

Guest
Eu l-am despletit, sa stea cu "pletele" in vant, sa fie fericit :rofl: Dupa aceea astept "recompense" mici, albe si mirositoare :wink:
 

armeana

Member
Fetelor iubesc la nebunie florile parfumate,dar :cry: muraya mea nu vrea sa infloreasc,am o Gardenia cumparata de anul trecut in octombrie ,ea ma bucura cu flori,mirose de numa,as dori si eu daca se poate un puiut de Jasmin contra pret binenteles,ma puteti ajuta careva ?
 
D

dyayzh

Guest
jasminul are un miros extraordinar de placut. Problema este ca trebuie sa aiba foarte multe floricele ca sa inmiresmeze o camera :wink:
 

doina

Member
Tina , Jasminul tau are mai multe flori dacat frunze :eek: :eek: :eek: , poti sa stai langa el fara se te ' imbeti' de miros :? , se pare ca-i place foarte mult la tine de a facut multitudinea de flori :hipnotizat:
 

nutilepadat

Active Member
VioletaB Tina le-o fi spus povesti ca ale mele :rofl: Infloresti sau zbori,mai ales ca nu ne desparte prea multa cale :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Da Sica dupa frunze ,da!Ce faci toamna cu el???
IL scoti si il pui in ghiveci?
Tu ai multe plante asa.E destul de greu sa faci asta la toate plantele pe care le ai,nu-i asa?Insa recunosc ca le merge mai bine in gradina direct :)
 

sicamin

Member
Multumesc Gabiuta. Cred ca am sa las unul in gradina sa vad daca rezista.Am sa-l tund sa am rezerve de lastari ca poate nu va rezista.Cel din ghiveci,desi e in gradina langa celalalt,are frunzele mai mici si doar cateva flori.
 
Sus