Ipomoea imperialis

IZA

Active Member
:cry: Zorelele mele nu au seminte. Semintele plantate erau maricele ca un bob de soia :? Poate fac pana la toamna :?
Superbe cele rosii :eek:
 

v.cristina

Active Member
IZA a spus:
:cry: Zorelele mele nu au seminte. Semintele plantate erau maricele ca un bob de soia :? Poate fac pana la toamna :?
Superbe cele rosii :eek:
ceva de genul am patit si eu anul trecut cu zorelele ...te asigur ca fac seminte ceva mai tarziu adica chiar inainte sa se usuce ...rabdare! :)
 

sorina

Active Member
minuneeeeee . :roll: :roll: :roll: frumoase foc :mrgreen:
si eu care credeam ca sunt cam singura pasionata de aceste gingase flori .
LA mai multe si sa faca seminte , draga Gomez . :wink: :wink: :wink: Poate facem schimb la toamna cu unele de la mine .
Fii cu ochii pe ele si daca fac seminte , te-as ruga trece-ma pe lista ta ( caci sunt sigura ca va fi o lista ) pentru cea galbena si albastra .
 

gomez99

Well-Known Member
trecem pe lista. sper sa faca seminte, cele galbene mai putem face rost, am un amic in spania, cu japoneza e mai complicat, ca a fost tare pretentioasa la incoltit. am mai pus unele roz, da cum spuneam mai sus, in afara de frunze inca n-am vazut nimic. au niste frunze cit cele de podbal :)
japoneza e variegata :)
 

irinabv

Active Member
Moderator
Sorina, nu esti singura pasionata de aceste flori. Si eu viasam sa am vara asta gardul plin cu ele, mi-am luat seminte toate culorile, dar n-am noroc si pace. Nu vor sa creasca nici daca le rog :cry:
 

sorina

Active Member
pai Irina draga , si la mine din cite seminte am avut au incoltit putine , dar din ce am si faca avem noroc si fac seminte ..... iti DAU cu placere ..... :mrgreen: asa ca nu te lasa
Gomez , multumesc ca sunt pe lista :wink: :wink: :rofl: :rofl:
 

Mali_

Member
Sunt foarte frumoase, Gomez.
Anul trecut nu mi-a iesit niciuna din cate am pus. Anul acesta imi pierdusem speranta, dar totusi mi-au iesit cateva fire, sunt mov si incearca sa sugrume plantele din jur, pentru ca nu au iesit unde am vrut eu, langa gard, au iesit unde au vrut ele - pe un liliac si pe un trandafir. Le descalcesc periodic si le indrept spre gard. Si eu am visat la un gard plin de zorele. Si inca mai visez, poate anul viitor reusesc.

O sa caut din cele rosii pentru ca sunt superbe.
 

v.cristina

Active Member
si la mine productia de zorele de anul acesta este foarte, foarte slaba ..anul trecut aveam gardul plin ..cred ca din cauza ploilor prea multe din ultim perioada :(
 

irinabv

Active Member
Moderator
Soruna, merci mult, dar strici orzul pe gaste :( La mine au incoltit, dar n-au crescut. Parca am vazut si eu niste boboci, dar trebuie sa-i caut la firul ierbii. :cry: Dar nu ma las, trebuie sa le descopar secretul, ca tare-s frumoase :D
 
Sus