Inmultire Physallis

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Halucinogene???????????????? :evil:
Aiureala de aseara sa fi fost de la jumatea mincata??????? :hipnotizat:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Ia sa raspunda aici si cea care a mancat physalis in Baumax,a avut halucinatii? :twisted:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:rofl: Cea din Baumax era acraaaaaaaaaaaaaaa...........nu era compatibila cu firea mea :p
 

IULIA

Active Member
hihihihi......fata stie. :wink:
nu am murit, daca asta intereseaza. iote-ma. :evil: :evil: :evil:
 

nutilepadat

Active Member
Despre mine era vorba :rofl: :rofl: :rofl: ,Iudit mie mi-a placut la nebunie gustul acestui fruct :salivat: ,noroc cu Manuela ,altfel poate nu mancam niciodata :rofl:.Cat despre halucinatii nici vorba :rofl: poate daca mancam vreun kg :rofl:
 

marean

Active Member
Mai,dar va vad amatoare de senzatii tari :rofl: !
Amu anumite specii erau folosite de shamani/vraci ori echivalentul lor de prin tarile de provenienta,insa cele din magazine sunt din specia comestibila,fara efecte secundare :mrgreen: ,asa ca stati fara grija !
 

maria.pop

New Member
Anul trecut mama mea a primit rasad de physalis si l-a pus in gradina.
In toamna am avut fructe si am facut doua borcane de dulceata.
O sa o intreb ce si cum. Anul acesta vreau sa pun si eu.
Moama ce bune au fost. :)
 

Mali_

Member
Am pus si eu in primavara seminte la incoltit, au iesit cateva plantute anemice care nu au supravietuit. Imi doresc foarte mult planta asta in gradina, asa ca voi mai incerca si primavara urmatoare.
 

alfa

Active Member
Fetelor va trimit eu si fructe si rasad si radacini cate vreti. Ca am la munte de nu mai apuc sa le tot smulg.

 

presco

Active Member
Alea comestibile pe care le-am cumparat erau la culoare portocaliu deschis si nu asa de frumoase ca astea salbatice. Exista comestibile si mai inchise la culoare? Astea comestibile voua va rezista peste iarna in gradina?
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
citit topic , neclara situatia , este-nu este comestibil , rezista sau nu afara


:hipnotizat:
 
Sus