Indragostiti de trandafiri

Cristiana

Member
Ste, asa pare sa fie sau vreo ruda de-a lui, culoarea este un roz puternic, tipator, iar tipul de inflorire este remontanta.
 

miki70

Active Member
Vreau sa va spun ca trandafirul alb prins cu sticla are niste flori mari care nu se deschid. Ramana asa inchise. E superb :wink: . Acum o sa pun sub sticla toti trandafirii pe care ii primesc :)

Un trandafir catarator plantat anul acesta care ar tb sa fie roz inchis si f batut mi-a facut prima floricica doar cu cateva petale. :( Zici ca e floare de maces dar roz-siclam. Oare de ce? Pe ambalaj arata altceva :( , o fi din cauza ca e prima floare?
 

miki70

Active Member
Vreau sa spun ca nu se deschid mult ca alti trandafiri ci raman mai inchisi. Nu am o poza facuta astazi dar ti-o arat pe cea de acum o sapt.
 
D

dyayzh

Guest
Kristina , avem pe forum un topic de vanzari si cumparari. Posteaza acolo si vei avea mult mai multe sanse sa obtii ceea ce-ti doresti.
 

AngelEyes

Member
Trandafirii mici ii poti achizitiona din supermarketuri sau florarii...ce-i drept sunt un pic mai scumpi decat cei mari,insa sunt foarte dragalasi :D
 

miki70

Active Member
Trandafirii pitici sunt frumosi , dragalasi dar tb sa stai cu ochii pe ei ca pe butelie pt ca fac fainare f des. :( Eu am 4 din care unul galben si unul oraj au fainare , i-am stropit dar degeaba, nu stiu ce sa le mai fac. Cred ca tb sa-i tund drastic si sa-i stropesc dar mi-e mila de ei pt ca au floricele.

Mi-a inflorit un trandafir roz catarator plantat anul acesta Queen of England dar nu seamana deloc cu poza de pe ambalaj.


Are florile mici si cu un singur rand de petale :( De ce oare?
 

AngelEyes

Member
Da,din pacate cei mici sunt foarte sensibili la fainare si paianjenul rosu,mai ales daca sunt crescuti pe balcoane.In privinta florii nu stiu ce sa zic...poate e alt soi de fapt (au mai patit si alte fete) :roll:
 

miha

Member
La mine...e o feerie de culori acum....se dau trandafirii in specatcol...
piticii:

si ceilalti:

 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Marea mea iubire in materie de trandafiri a fost,este si va fi Double Delight:

De multi ani o avem in gradina si mai am cativa pe linga el,dar tot asta imi place cel mai mult.
 

AngelEyes

Member
Waw Alina dar a crescut foarte frumos trandafirasul tau de ghiveci...nu se da de gol ca a fost pitic :rofl:
Angela si Iudit aveti trandafiri superbi ... cred ca pana la urma gradina noastra va deveni rosariu :)
 
Sus