In gradina in fata blocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

miki70

Active Member
Multumesc :rose: Am vazut intr-un filmulet ca poate fi pusa la baza unei clematite pt a-i face umbra.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
In privinta asta nu stiu ce sa zic. Hosta e de talie medie si de umbra. Clematita e de soare cu baza umbrita. N-as zice ca in contextul climei noastre e o asociere foarte inspirata.
 

miki70

Active Member
Credeam ca am gasit planta care va face umbra clematitelor :( Dc stau sa ma gandesc in filmulet era o Nelly Moser care e clematis si pt umbra.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Azi am mai adus in gradinuta 2 trandafiri: Sultane (galben-portocaliu) si Helga (alb). I-a luat vecina si i-a plantat imediat, dupa ce saracii de ei fusesera chinuiti si insetati la Baumax. Am simtit ca fumeg pe toate urechile cand am vazut cum sunt tinuti. :x
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Inflorite acum in gradinuta:





Am vazut ca au rasarit daliile cele inalte, eucomisii, crinii orientali si hibi moscheotusi. :)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Azi am dus in gradinuta irisi, caldaruse, phlox, trandafiri, crini si ... am uitat cum o cheama. Ma duc sa cercetez.

Asta dupa ce ieri am dus cu sacul, alte plante si plantute: irisi, maci, weigela si ... mai ce Micha? :oops: Saru'mana.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus