In gradina in fata blocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

cornelia

Fondator
Membru staff
Azi am dat de vecina. I-am dat bujorii + 2 bulbi de eucomis pe care initial ii luasem pentru ghivece + o buddleja roscata. E inca mica dar ... vecina a si fugit in gradina sa le planteze. :rofl: E neobosita. :wink:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Cred ca vecina ta habar nu avea cu cine statea in bloc....iar acum cred ca e in culmea fericirii ca si-a gasit o camarada de gradinarit.
Ma bucur enorm pentru voi si abia astept sa vad pozele cu minunatiile plantate!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Azi am dus in gradinuta 4 trandafiri noi, un bujor cu bobocei, un iris si 3 dalii. :visator: Si m-am foit printre floricele in timp ce vecina executa plantarile. :oops: N-am indraznit sa ma bag in treaba ei.

Revin cu poze. Le incarc acum in album.
 

sarselia

Active Member
Moderator
:eek: :eek: :eek:
Ce de frumuseti!
Si deja am vazut ca aveti si lacramioare inflorite!
Superb!
Intr-adevar va fi o gradinuta pe cinste!
Ma intreb ce zic si ceilalti vecini de ce frumuseti de flori au sub nas??!
Lalelele sunt si ele minunate!
 

sarselia

Active Member
Moderator
Sa stii ca si eu ma mir ca inca nu le-a ochit nimeni dar cum cred ca vecina Corneliei e mereu in zona nu cred ca vor reusi.
:wink:
 

Floria

Active Member
Stii la ce m-am gandit eu Cornelia ?
Ma intreb daca ai un loc in gradina ta in care sa nu se opreasca cainii din cartier pentru ca ti-as sugera sa-l faci cu mirodenii .
As putea sa-ti aduc Menta italiana, salvie, Busuioc, Oregano, lamaita, patrunjel, leustean, spanac mongolez si acum mi-au rasarit cateva fire de tarhon, maghiran si rozmarin. Ce zici ?
Am uitat sa-ti spun ca am si ustoroi tailandez caruia ii tunzi frunzele si el creste iar si iar..... si am semanat si ceapa de tuns .
 

cornelia

Fondator
Membru staff
O mica incercare exista (nu prea dau cainii pe acolo, mai mult pisicile, dar nu strica): cimbrisor si leustean. :) Cateva tufe acolo, printre capsuni, zmeura si vita de vie. Of, ce amalgam. Momentan suntem intr-o stare febrila si eu si vecina. Eu cu achizitiile, ea cu plantarile. Pana azi se simtea saraca cu gradina. De azi a aparut o raza de optimism. :) In ce ma priveste deja fac listele cu cumparaturi pentru la toamna si ma felicit ca am mai prins si eu un picior de iris de cumparat. :rofl:

Merci de oferta, numai daca se poate si daca nu te incurca in vreun fel. :oops:
 

lelia

Well-Known Member
:eek: ai o gradina superba !!! mai ai loc ?
Ma bucur penrtru tine ,se vede cat esti de fericita .
Sa aduci in gradinita, toate florile pe care le doresti si sa va bucurati de ele .
Felicitari !!! ati reusit sa transformati o bucatica de pamant intr-un loc minunat :visator:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus